Vizesiz Karadağ Bosna 3 Gece 4 Gün PGS ile

11 Mayıs - 14 Mayıs 2024 
PEGASUS İLE BOSNA KARADAĞ TURU VİZESİZ !!

3 GECE 4 GÜN – 4*LI OTELLERDE KONAKLAMA
 
Podgorica – 
Kotor – Tivat – Budva – Trebinje – Poçitel - Mostar – Blagaj – Medjugorje – Konjic – Saraybosna – Travnik
1.Gün İstanbul – Podgorica (Kotor-Tivat-Perast-Budva)


İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Pegasus Hava Yolları'nın PC261 sefer sayılı uçağı ile saat 09:30'da Podgorica'ya hareket ediyoruz. Saat 10:20'de Podgorica'ya varışımızın ardından pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak Podgorica turuna katılmak üzere alandan ayrılıyoruz. Dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ'ın başkenti Podgorica, aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Avrupa etkisi altında gelişen mimari planlamasıyla öne çıkan Podgorica'yı panoramik olarak keşfettikten sonra otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Dileyen misafirler, ekstra düzenlenen Kotor-Tivat-Perast-Budva turuna katılabilirler (65 EUR). Turun ilk durağı Kotor'dur. UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan tarihi ve mimari eserleriyle önemli bir şehir olan Kotor'u yürüyerek keşfedecek ve ardından Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşarak kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret edeceğiz. Körfezin kıyısındaki yolculuğumuzun son durağı, lüks kafeleri ve benzersiz manzarasıyla ünlü Tivat şehri olan Porto Montenegro olacak. Tur sonrasında Budva'ya hareket ediyoruz. Budva'da panoramik bir turun ardından, zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan adanın kamulaştırılması ve ardından Singapur'lu bir multimilyardere satılmasıyla günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan muhteşem St Stefan'ı panaromik olarak tepeden görebileceğimiz bir mola verip, Podgorica'daki otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün Podgorica – Trebinje – Poçitel - Mostar – Medjugorje  (Blagaj – Kravice)

Sabah kahvaltısının ardından tarihi Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Bosna şehri Trebinje üzerinden geçerek, 15. yüzyıldan itibaren Osmanlı eserleriyle donatılmış olan Bosna-Hersek'teki ilk durağımız, 16. yüzyıldaki dokusunu günümüze kadar bozulmadan koruyan Osmanlı köyü Počitelj olacak. Küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köyde keyifli bir gezinti gerçekleştiriyoruz. Počitelj gezimizin ardından Mostar'a varış yapıyoruz. Mostar'a yürüyerek yapacağımız şehir turumuzda ilk olarak Mostar Köprüsü'nü ziyaret ediyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen bu köprü, Osmanlı mimarisinin önemli eserlerinden biridir. 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkılan köprü, Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden inşa edilmiştir. Turumuzda ayrıca Koski Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret edip, eski şehir çarşısında gezinti yapma fırsatı buluyoruz. Dileyen misafirler, ekstra düzenlenen Blagay Turuna katılabilirler (20 EUR). Mostar'dan konaklama için Medjugorje'ye transferimizi gerçekleştiriyoruz. Ayrıca, Balkanların en muhteşem şelalelerinden biri olan Kravice Şelalesi turuna (30 EUR) katılmak isteyen misafirlerimiz için ekstra bir seçenek bulunmaktadır . Geceleme otelimizde.

3.Gün Medjugorje – Konjic – Saraybosna

Sabah kahvaltısının ardından Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Konjic üzerinden geçerek Saraybosna'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa'nın en özel çarşısı Başçarşı'da keyifli bir gezinti yaparak, Osmanlı döneminden günümüze faaliyetini sürdüren Kurşunlu Medrese'yi ziyaret ediyoruz. Ardından, Osmanlı döneminin izlerini taşıyan Hüsrev Bey Camii'ni keşfetmeye devam ediyoruz. Turumuzda Saat Kulesi, Saraybosna'daki Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu gibi önemli yapıları görme fırsatı buluyoruz. I. Dünya Savaşı'nın başladığı Latin Köprüsü'nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet'in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi'nden su içiyoruz. Turun son durağı olarak, Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize transfer oluyor ve odalara yerleşiyoruz. Dileyen misafirler, ekstra düzenlenen Savaş Tüneli ve Vrelo Bosne turuna katılabilirler (30 EUR). Bu tur kapsamında, şehrin ihtiyaçlarının karşılandığı ve giriş çıkışların yapıldığı tünelin ve müzenin yanı sıra, Saraybosna'nın su kaynağı olan Vrelo Bosne Milli Parkı'nı ziyaret ediyoruz. Park içindeki mükemmel yürüyüş parkurları, otantik kahvehaneleri ve güzellikleriyle ünlü bu milli parkı keşfettikten sonra vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.

4.Gün Saraybosna – İstanbul (Travnik)

Sabah kahvaltısının ardından havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman geçireceğiz. Dileyen misafirler, ekstra düzenlenen Travnik Turu'na katılabilirler (55 EUR). Travnik'e doğru hareket ederek, eski kaleyi ziyaret ediyoruz. Bosna Krallığı döneminden kalan ve Osmanlı hakimiyeti sırasında süslenen kale gezimizden sonra, Osmanlı'nın Bosna'da inşa ettiği ilk camii olan "Sulejmanije" camiiyi ziyaret ediyoruz. Şehir merkezinde keyifli bir gezinti yaparak, Nobel Barış Ödüllü yazar Ivo Andric'in evini ziyaret ediyoruz. Balkan coğrafyasındaki etnik ayrımcılığın nedenlerini anlatan ünlü yazarın müzeye dönüştürülmüş evini keşfettikten sonra, Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği söylenen Mavi Suyu ziyaret ediyoruz. Travnik turumuzun ardından Saraybosna'ya doğru yola çıkıyoruz. Varışımızın ardından havalimanı transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin tamamlanmasının ardından, Pegasus Hava Yolları'nın PC294 sefer sayılı uçağı ile saat 17:50'de İstanbul'a hareket ediyoruz. Saat 20:40'ta İstanbul'a varış yapacak ve bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle...

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Pegasus Hava Yolları ile İstanbul – Podgorica / Saraybosna – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
Yerel Ulasim Hizmetleri
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4* Otellerde 1 Gece Podgorica , 1 Gece Medjugorje ve 1 Gece Saraybosna ile toplam 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* Podgorica , Trebinje , Mostar , Poçitel , Konjic , Saraybosna Panoramik şehir turları
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar. 
* Tüm kişisel harcamalar 
* Ekstra turlar

* Öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
* İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri

* Yurtdışı çıkış harcı
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi


BILGILENDIRME 
,

 1. - Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 2. - Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 3. - Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
 4. - Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 5. - Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
 6. - Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 7. - Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 8. -Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur VALSTOUR tarafından bildirilecektir.
 9. -Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce VALSTOUR tarafından bildirilecektir.
 10. -Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce VALSTOUR tarafından bilgi verilecektir
 11. - 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 12. -Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 13. -Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTOUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 14. - Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan VALSTOUR sorumlu tutulamaz.
 15. -Ekstra turlar , servis aldığımız yerel VALSTOUR tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 16. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 17. - Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 18. - Tura katılım için VALSTOUR tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden VALSTOUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 19. - VALSTOUR , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. VALSTOUR , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 20. -Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
 21. Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
 22. Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
 23. Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
 24. -Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.
 
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

11.05.2024 / 14.05.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
11.05.2024 - 14.05.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
-6 Oda  -6 Kişi

25.05.2024 / 28.05.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.05.2024 - 28.05.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

01.06.2024 / 04.06.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
01.06.2024 - 04.06.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 479 EUR
0 Oda  0 Kişi

08.06.2024 / 11.06.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.06.2024 - 11.06.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 479 EUR
0 Oda  0 Kişi

15.06.2024 / 18.06.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.06.2024 - 18.06.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 529 EUR
0 Oda  0 Kişi

06.07.2024 / 09.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.07.2024 - 09.07.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 479 EUR
0 Oda  0 Kişi

20.07.2024 / 23.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
20.07.2024 - 23.07.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 479 EUR
0 Oda  0 Kişi

03.08.2024 / 06.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.08.2024 - 06.08.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 479 EUR
0 Oda  0 Kişi

17.08.2024 / 20.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
17.08.2024 - 20.08.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 479 EUR
0 Oda  0 Kişi

14.09.2024 / 17.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
14.09.2024 - 17.09.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

28.09.2024 / 01.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
28.09.2024 - 01.10.2024
Oda Kahvaltı
449 EUR449 EUR549 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 429 EUR
20 Oda  10+ Kişi

12.10.2024 / 15.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.10.2024 - 15.10.2024
Oda Kahvaltı
449 EUR449 EUR549 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 10 yaş 429 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Vizesiz Karadağ Bosna 3 Gece 4 Gün PGS ile
Podgorica – Kotor – Tivat – Budva – Trebinje – Poçitel - Mostar – Blagaj – Medjugorje – Konjic – Saraybosna – Travnik
3 Gece 4 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM