Yakupoğlu Hotel (Sarıkamış)

İstiklal Mahallesi No.: 14 Sokak No.: 4, Sarıkamış, Kars, 36500 Haritada Göster

Konum ve Genel Özellikler

Yakupoğlu Hotel toplam 52 odayla hizmet vermektedir. Otelimizin kullanım alanlarında gün içerisinde içecek servisi yapılabilecek lobi bar, vitamin bar, restaurant bar olmak üzere 3 adet bar bulunmaktadır.

Tesiste; Yüzme havuzu, buhar odası, Türk Hamamı, sauna, masaj odası (toplamda 2 adet), oyun odası (ücretsiz), fitness center, açık ve kapalı otopark, toplantı odası bulunmaktadır.

Kayak merkezine ve pistlere yaklaşık 750 m. uzaklıkta bulunmaktadır. Gün içerisinde gidiş-dönüş ulaşım servisi mevcuttur. Shuttle ulaşımda herhangi bir süre sınırlaması yoktur. Otelde kayak malzemeleri ve diğer ekipmanlar kiralanmaktadır. Bölgede toplam 9 pist bulunmaktadır.

Mevki

Kars-Sarıkamış “Bayraktepe” yamaçlarında yer alan, hava, kara ve demiryolu ulaşımına sahip olan otelimiz 750 m. uzaklıkta bulunmaktadır. 2150-2650 metre yükseklikte bulunan kayak merkezi, Kars Harakani Havalimanı'na 54 km, Sarıkamış Otogarı'na 3 km, Sarıkamış Tren İstasyonu'na 3,5 km mesafededir

Oda Tipi Ve özellikleri TİP 1

25 Oda ve 50 yatak kapasiteli otelimiz, kayak odası, spor salonu, kapalı otoparkı, kapalı yüzme havuzu, saunası, hamamı, masaj odası, cafe-bar ve toplantı salonlarıyla konuklarımızın rahatını en üst düzeye çıkarmaktadır.

* Geniş ve konforlu yataklar, oturma alanı, uydu kanallarını izleyebileceğiniz LCD TV, kablosuz internet bağlantısı, tüm dünya ile doğrudan telefon bağlantısı, uyandırma servisi, mini buzdolabı, saç kurutma makinesi, Emanet kasası ve 24 saat oda servisi ile rahatınız ve konforunuz için her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.

Aktivite ve Eğlence


- Havuz, Fitness, Türk Hamamı, Sauna Kullanımı, Okey, tavla, kâğıt oyunları ve bilardo imkânı ücretsizdir.

Bilardo
Snow Board *
Fitness
Oyun Kağıtları
Tavla
Okey Takımı

Havuz Özellikleri

- Kapalı Havuz 08:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kapalı Havuz
Çocuk Havuzu

Konaklama Tipi


Yarım Pansiyon Konsept Özellikleri

Kahvaltı (07:30 ile 10:00 saatleri arasında)

Akşam Yemeği 19:00 ile 21:00 saatleri arasında)

Coffee Break (16:00 ile 17:00 saatleri arasında)

Lobby Bar (Ücretli)

Açık Havada Sıcak Şarap/ Sucuk Ekmek Partisi (Ücretli)Yarım Pansiyon Konsepti Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği, Yemeklerde alınan su ücretsiz; diğer tüm (alkollü & alkolsüz) içecekler ücretlidir. Lobby’ de çay ücretsizdir.

Lobby’de alınan alkollü ve soft içecekler extra ücretlidir. Yarım Pansiyon; giriş günü akşam yemeği ile başlayıp, çıkış günü kahvaltı ile biter, Otel müsaitliğine istinaden erken girişlerde alınacak kahvaltı, geç çıkışlarda ise alınacak akşam yemeği ekstra ücrete tabidir. Öğlen yemeği ekstra ücretlidir.

Otele Özel Açıklamalar

Otel Koşulları

Giriş
14:00'ten sonra
Çıkış yapmak
12:00'dan önce
Evcil Hayvanlar
Evcil hayvanlara izin verilmez
Sigara içmek
Odada sigara içmek yasaktır
Çocuklar)
1 yaşına kadar bebekler ücretsizdir.
Oda başına 6 yaş altı 1 çocuk ücretsizdir

* 3 gün ve üzeri konaklamalarda Kars HAVALİMANI – OTEL – HAVALİMANI transferi ücretsizdir. Transfer bilgisi en az 48 saat öncesinden Otele iletilmelidir. Otele iletilmeyen havalimanı transferlerinde gerçekleşebilecek aksaklıklardan Otel sorumlu değildir. 3 gece altı konaklamalarda transfer ücretlidir.

* Ski-pass ücretlidir.

* Otelin tüm kapalı alanlarında internet kullanımı ücretsizdir.

* Giriş günü odada bulunan 0.5 lt su- çay- kahve ücretsizdir.

* Minibar talebe göre ücretli doldurulur.

* Tesis toplam uzunluğu 30 km. yi bulan 9 etaplı kayak pistlerine ve telesiyejlere 750 m konumdadır. Bölgede bulunan toplam dört adet telesiyeje direk ulaşım sağlanmaktadır.

* Toplantı Salonu; her türlü toplantı ve organizasyonlarınız için toplamda 1 adet salon bulunmaktadır. Toplantı salonu organizasyon ve masa düzenine göre değişiklik gösterse de 45 kişi kapasitelidir. Tesisimizde bulunan Restoran gerektiğinde; düğün, mezuniyet baloları, gala yemekleri vb. organizasyonlarınız toplantı salonu olarak kullanılmaktadır. Toplantılarda kullanılmak üzere kürsü, mikrofon, yaka mikrofonu, barkovizyon ( 10 m² perde), Video, Tepegöz, DVD player vb. teknik ekipmanımız bulunmaktadır.

* Toplam Pist Uzunluğu 30 km’dir. Pistler 2 etaplı olup, zirveden 1.etap’ a kadar 5 pist, 1.etaptan aşağıya kadar ise 2 pist vardır. İlaveten zirveden Karanlık Dereye 2 pist inmektedir. Bu bölgede 200 m’lik half-pipe (snowboard) pisti bulunmaktadır. Bu suretle Toplamda; 2 yeşil, 1 Mavi, 3 Kırmızı ve 3 Siyah olmak üzere 9 pist mevcuttur. En uzun kayak parkuru 5250 metre uzunluğundadır. Bu da ideal bir kayak parkuru niteliği taşımaktadır. Ayrıca; 5 km’si Uluslararası Federasyon tarafından tescilli Cross Country Alanı (Toplam uzunluğu 50 km) mevcuttur.

* TELESİYEJ HİZMETİ Dört adet farklı uzunlukta ve farklı taşıma kapasiteli telesiyej bulunmaktadır. Oteller Bölgesi Telesiyej : (M-5) Dört kişilik sabit klemensli 50 sandalye 692 metre hat uzunluğu Taşıma Kapasitesi : 1200 kişi/saat 50 metre genişliğinde 700 metre uzunluğunda bir adet acemi pisti 1 adet 300 m’2 kayak eğitim alanı Telesiyej Bölgesinde 1 adet kart satış noktası, Otomatik geçiş sistemli 3 adet turnike bulunmaktadır. Açık otopark Etap Telesiyej : ( M-3) Dört kişilik ayrılabilen klemensli 77 sandalye 1450 metre hat uzunluğu Taşıma Kapasitesi :1200 kişi/saat 50 metre genişliğinde 1750 metre uzunluğunda %11 eğime sahip başlangıç pisti.(start runs) 15 metre genişliğinde 1800 metre uzunluğunda % 11 eğime sahip(start runs) 300 m’2 alanlı kayak eğitim alanı Telesiyej Bölgesinde 1 adet kart satış noktası, Otomatik geçiş sistemli 3 adet turnike bulunmaktadır. 2 adet Açık Otopark Etap Telesiyej : ( M-2) Dört kişilik ayrılabilen klemensli 54 Sandalye 1850 metre hat uzunluğu Taşıma Kapasitesi 1000 kişi/ saat Otomatik geçiş sistemli 3 adet turnike bulunmaktadır. Telesiyej Bölgesinde taştan ahşap kafe bulunmaktadır. 50 metre genişliğinde 6 adet bulunmaktadır. 3 nolu pist 3500 metre %17 eğimli Mavi Bantlı Pist(easy runs) 4 nolu pist 2800 metre %28 eğimli Kırmızı Bantlı Pist (intermedıate) 5 nolu pist 2800 metre % 34 eğimli Siyah Bantlı Pist (advanced) 8 nolu pist (Snow Park) 2600 metre % 28 eğimli Kırmızı Bantlı Pist (intermedıate) Etap Telesiyej (Karanlıkdere) ( M-1) – Dört kişilik ayrılabilen klemensli 77 Sandalye 1650 metre hat uzunluğu Taşıma Kapasitesi 1200 kişi/ saat Otomatik geçiş sistemli 3 adet turnike bulunmaktadır. Telesiyej Bölgesinde ahşap kafe bulunmaktadır. 6 nolu Pist 2400 metre uzunluğunda % 34 eğime Siyah Bantlı Pist (advanced) 7 nolu Pist 2600 metre uzunluğunda % 34 eğime Kırmızı Bantlı Pist (intermedıate)

Ücretsiz Hizmetler

  • Hamam

Kuşak Not

  • En İyi Fiyat
  • Valstur Öneriyor
  • Hijyenik Konaklama

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER OTELLER

SON GEZDİKLERİM