s

Yılbaşı Özel Klasik İtalya Turu 7 Gece BGY-BRI

30 Aralık - 06 Ocak 2025 
 Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İtalya Turu 2024 YILBAŞI TURLARIMIZ

1. GÜN İSTANBUL – BERGAMO – NİCE   30 Aralık 2023
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde saat 11:35'te siz değerli misafirlerimizle buluşacağız. Bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamladıktan sonra özel seferimiz olan Pegasus Hava Yolları PC 6976 uçuşu ile saat 14:35'te Bergamo'ya doğru yola çıkacağız. Yerel saatle 15:30'da Bergamo'ya varışımızı takiben, sizi bekleyen özel aracımızla Nice şehrine doğru yola çıkacağız. Nice'e varışımızın ardından, sizi bekleyen özel aracımızla panoramik Nice şehir turuna başlayacağız. Turumuzda, Promenade des Anglais caddesi, Belle Epoque mimarisi, Nice şatosu, limanı ve Zafer Anıtı gibi görülmesi gereken yerleri keşfedeceğiz. Tur sonrasında otelimize doğru yol alarak konaklayacağımız otelimize ulaşacağız.

2. GÜN NİCE 31 Aralık 2023
Sabah kahvaltısının ardından serbest zamanınızı değerlendirebilirsiniz. İsterseniz, rehberimizin düzenleyeceği ekstra Cannes & St. Paul de Vence Turu'na (75 Euro) katılabilirsiniz. Turumuz Antibes şehrinde kısa bir fotoğraf molası ile başlayacak ve ardından Cannes'a doğru ilerleyecektir. Cannes'ta ünlü Croisette Caddesi'ni, Film Festivali Sarayı'nı, alışveriş sokaklarını ve Eski Limanı göreceğiz. Daha sonra St. Paul De Vence'e geçerek, bu muhteşem ortaçağ kale kentini ziyaret edeceğiz. St. Paul, 1960'lardan beri Marc Chagall gibi birçok sanatçıya ev sahipliği yapmıştır. Sanat galerileri ve etkileyici çeşmeleriyle bu şehir sizi büyüleyecek. Serbest zamanın ardından Nice'teki otelimize döneceğiz. Akşam ise isteyen misafirlerimiz için rehberimizin düzenlediği ekstra Monaco & Monte Carlo Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Bu turda, Vatikan'dan sonra dünyanın ikinci küçük bağımsız devleti olan Monako Prensliği'ni ve Avrupa'nın en ışıltılı noktalarından biri olan Monte Carlo'yu ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından, dönüş yolunda farklı manzaralar eşliğinde seyahat ederek akşam saatlerinde Nice'e geri döneceğiz. Konaklama otelimizde olacak.

3. GÜN NİCE – CENEVRE 01 Ocak 2024
Günümüze otelde alacağımız kahvaltıyla başlayacağız. Sonrasında Cenevre'ye doğru yola çıkacağız, ancak bu güzergah üzerinde isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Annecy Turu'na (35 Euro) katılma seçeneği de olacak. Bu turumuzda, Savoya düklerine ev sahipliği yapmış olan doğal güzellikleriyle ünlü Annecy şehrine uğrayacağız. Alp dağlarının eteklerinde yer alan muhteşem göl kenarı ve tarihi şehir merkezinde kısa bir zaman geçirdikten sonra Cenevre'ye doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Akşam saatlerinde Cenevre'ye varışımızın ardından, Birleşmiş Milletler'in Avrupa merkezi olan bu şehirde panoramik bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuzda, Leman Gölü, Mont Blanc Köprüsü, Büyük Katedral, Notre Dame Katedrali, Jean Jacgues Rousseau adası ve eski şehir gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında otelimize dönerek konaklayacağımız yerde dinleneceğiz.

4. GÜN CENEVRE 02 Ocak 2024
Günümüze otelde alacağımız kahvaltıyla başlayacağız. Sonrasında serbest zamanımızda alışveriş yapabilir veya dinlenebilirsiniz. İsteğe bağlı olarak, ekstra olarak düzenlenen Lozan & Montrö & Ouchy ve Chillon Şatoları & Gruyeres Turu'na (80 Euro) katılma şansınız da olacak. Turumuz Leman Gölü'nün kuzey sahillerini keşfe başlayacak. Lozan şehrinde, Uşi Antlaşması'nın yapıldığı Uşi Şatosu, Lozan Antlaşması'nın imzalandığı Bourivage Oteli ve Olimpiyat Müzesi'ni ziyaret edeceğiz. Ardından Montrö'ye ilerleyeceğiz ve Montrö Boğazlar Sözleşmesi'nin imzalandığı ünlü Montreux Palace Oteli'ni göreceğiz. Sahil boyunca kısa bir yürüyüş yaparak ünlü Montrö Casino'sunu ziyaret edecek ve Freddie Mercury Müzesi'ni göreceğiz. Turumuzun devamında, İsviçre'nin sembolü haline gelmiş olan ve Leman Gölü üzerindeki kayalıklara inşa edilmiş olan ünlü Chillon Şatosu'nu panoramik olarak görecek ve Alp Dağlarına doğru yolumuza devam edeceğiz. Gravyer peynirlerine adını veren ünlü orta çağ şato kasabası Gruyeres'i ziyaret edeceğiz. Bu otantik kasabada, İsviçre mutfağının simgesi olan eritilmiş Gravyer peyniri yemeği olan Fondü'yü tadabilir veya satın alabilirsiniz. Akşamı otelimizde geçireceğiz.

5. GÜN CENEVRE – STRAZBURG 03 Ocak 2024
Sabah kahvaltısının ardından Strazburg'a doğru yola çıkacağız. Güzergah üzerinde isteyen misafirlerimiz için ekstra olarak düzenlenen Bern & Colmar Turu'na (40 Euro) katılma seçeneği olacak. Bu turumuzda, İsviçre'nin başkenti olan Bern'in UNESCO tarafından koruma altına alınmış tarihi merkezini ziyaret edeceğiz. Biblo gibi görünen bu şehri gezdikten sonra, Alsace Bölgesi'nin masalsı şehri Colmar'a geçeceğiz. Le Petit Venise (Küçük Venedik) bölgesiyle ünlü bu şehir, rengârenk evleriyle bir resim tablosunu andırıyor. Ardından Strazburg'a doğru hareket edeceğiz. Avrupa Birliği'nin Brüksel'den sonra en önemli ikinci şehri olan Strazburg'ta, yoğun Alman ve Fransız kültürünün etkilerini gözlemleyeceğiz. Yapacağımız panoramik şehir turunda Kleber Meydanı, Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi, İnsan Hakları Mahkemesi, Rohan Sarayı, Alsaz Müzesi ve ardından Strazburg Notre Dame Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Gotik mimarinin en güzel örneklerinden biri olan bu Katolik Katedrali, yapımına 1015 yılında başlanmış ve 1439'da tamamlanmıştır. Günümüzde dünyanın en yüksek altıncı kilisesi olarak bilinir. Şehir turunun ardından otelimize dönerek konaklayacağımız yere geçeceğiz.

6. GÜN STRAZBURG – FRİEDRİCHSHAFEN 04 Ocak 2024
Sabah kahvaltısının ardından Friedrichshafen'a doğru yola çıkacağız, ancak güzergah üzerinde isteyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tuna Nehri'nin kaynaklarının bulunduğu Kara Orman bölgesindeki Freiburg & Titisee Turu'na (40 Euro) katılma seçeneği de olacak. Turumuz Kara Orman'ın başlangıcı olarak kabul edilen Freiburg Am Brisgau kentinde başlayacak. Burada yapacağımız şehir turunda Freiburg'un eski kent merkezini, Münster (Freiburg Katedrali)'ü, Belediye Binası'nı ve birbirinden güzel dar sokakları göreceğiz. Ayrıca, inanışa göre tüm kenti saran minik sokak kanallarına düşenlerin evlenerek kentte kaldığına dair ilginç bir detayı da öğreneceğiz. Turumuzun ardından Kara Orman içindeki en güzel göllerden biri olan Titisee Gölü'nde doğa ile iç içe keyifli bir yürüyüş yapma imkanı bulacağız. Ünlü Kara Orman pastası (Schwarzwälder Kirschtorte)'nın tadına bakmayı da ihmal etmeyeceğiz. Tur sonunda Friedrichshafen'deki otelimize transfer olacak ve konaklama otelimizde gerçekleşecek.

7. GÜN FRİEDRİCHSHAFEN – MİLANO 05 Ocak 2024
Sabah kahvaltısının ardından Milano'ya doğru hareket edeceğiz. Öncelikle Konstanz/Bodensee gölü’nün doğu kıyısında bulunan Avusturya sahil kasabası Bregenz'de kısa bir mola vereceğiz. Opera festivali ile ünlü Bregenz'de sahil yolu ve eski şehir bölgesini gezeceğiz. Ardından Liechtenstein'a varışımızı takiben, bu sevimli Avrupa ülkesinin ünlü şatosunu göreceğimiz kısa bir panoramik tur gerçekleştireceğiz. Ardından, isteyen misafirlerimiz için rehberimizin düzenleyeceği ekstra Como & Lugano Gölleri Turu'na (55 Euro) katılma seçeneği olacak. Milano'ya sadece 45 dakika mesafede bulunan, Alpler'in eteklerine sıkışmış olan sakin, ince ve uzun Como Gölü, buzul erozyonları sonucu şekillenmiştir. Como'da, Piazza Cavour ve 14. yüzyıldan kalma Duomo gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Ardından, Alpler'in eteklerinde bulunan İsviçre'nin en şık ve varlıklı göl kasabalarından biri olan Lugano'ya doğru yola çıkacağız. Doğal güzellikleri ve göl kenarındaki kafeleri ile ünlü bu kasabayı keşfettikten sonra yolculuğumuza devam edeceğiz. Tur sonunda otelimize transfer olacak ve konaklama otelimizde gerçekleşecek.

8. GÜN MİLANO – BERGAMO – İSTANBUL 06 Ocak 2024
Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından serbest zamanınız olacak. İsteyen misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona & Garda Gölü Turu'na (50 Euro) katılma imkanı olacak. Turumuzda, tarihteki en büyük aşk hikayelerinden biri olan Romeo & Juliet'in evi, Verona Arena'sı, farklı mimarisiyle Scaligero Köprüsü ve Verona Katedrali gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Verona turumuzun ardından Kuzey İtalya'nın en güzel göllerinden biri olan Garda Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Ardından, akşam saatlerinde Bergamo Havalimanı'na transfer olacağız.

9. GÜN BERGAMO – İSTANBUL 07 Ocak 2024
Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yolları'nın PC 6978 sayılı özel seferi ile saat 01:25'te İstanbul'a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 06:10'da İstanbul'a varış yaparak turumuzun sona ereceğini belirtmek isterim.

OTELLER VE FİYAT TABLOSU

3* Oteller

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller


AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 440 EUR YERİNE 390 EUR

 • Cannes & St. Paul de Vence Turu 75 EUR
 • Monaco & Monte Carlo Turu 65 EUR
 • Annecy Turu 35 EUR
 • Lozan & Montrö & Ouchy ve Chillon Şatoları & Gruyeres Turu 80 EUR
 • Bern & Colmar Turu 40 EUR
 • Freiburg & Titisee Turu 40 EUR
 • Como & Lugano Gölleri Turu 55 EUR
 • Verona & Garda Gölü Turu 50 EUR

 

EKSTRA TUR AVANTAJLARI
 • 0 – 6,99 Yaş arası: Ücretsiz
 • 7 – 16,99 Yaş arası: %50 indirimli
 • Avantajlı Ekstra Tur Paketlerinde indirimsiz fiyat üzerinden çocuk indirimi uygulanır.
 • Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkanı

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
 • Pegasus Hava Yolları özel seferi ile İstanbul (SAW) – Bergamo (BGY) – İstanbul (SAW) parkurlarında uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Milano, Cenevre, Strazburg, Liechtenstein ve Milano  şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
 • Vize ücreti (140 Euro)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Şehir vergileri (25 EUR) Tur esnasında lokal acenteye ödenecektir.
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar  
 • Ekstra turlar  
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri  

GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstur tarafından iptal edilmesi durumunda Valstur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. VALSTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- VALSTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. VALSTUR  bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan VALSTUR  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup,VALSTUR un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya firstclass’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- VALSTUR  tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve VALSTUR  tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan VALSTUR  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, VALSTUR ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
VALSTUR  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak VALSTUR `un hiçbir sorumluluğu yoktur. VALSTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında VALSTUR ’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da VALSTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan VALSTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan VALSTUR sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

30 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
30.12.2024 - 06.01.2025
Oda Kahvaltı
449 EURFiyat Sorunuz639 EUR0 - 2 yaş 150 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Yılbaşı Özel Klasik İtalya Turu 7 Gece BGY-BRI
7 Gece 9 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM