Mega Orta Avrupa Turu THY ile

19 Mart - 26 Mart 2024 
MEGA ORTA AVRUPA

Budapeşte (2) – Viyana (2) – Hallstatt – Salzburg – Prag (3)
Türk Hava Yolları Tarifeli Seferi ile… (Tüm Türkiye ‘den İç Hat Bağlantı İmkanı)

Budapeşte Gidiş – Prag Dönüş


 1. 1.Gün İSTANBUL – BUDAPEŞTE – (Çigan Gecesi)

 2. İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde, uçuşumuzdan 3 saat önce başlayacak bagaj teslimi, check-in ve pasaport kontrol işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından, uçağımızın kalkışına 1 saat kala biniş kapısı önünde buluşuyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK1033 sefer sayılı uçuşu ile saat 11.55'te Budapeşte'ye hareket ediyoruz. Yerel saatle 13.00'te Budapeşte'ye varışımızın ardından, bizi bekleyen özel aracımızla havalimanından ayrılarak Budapeşte şehir turumuza başlıyoruz. Panoramik şehir turumuzda, Budapeşte'nin tarihi ve simgesel yapılarını keşfetmek için Castel District'te (Kale Bulvarı) unutulmaz bir yürüyüş yapacağız. Kraliyet Sarayı'nı, orta çağ evlerini, Balıkçı Tabyası'ndan şehrin muhteşem manzarasını görecek, büyüleyici Matthias Kilisesi'ni ziyaret edip, Gellert Tepesi'nde şehrin nefes kesen kalesine ev sahipliği yapan yerleri gezeceğiz. Turumuzda aynı zamanda Devlet Operası, görkemli Parlamento binası ve Aziz Stephen Bazilikası gibi önemli yapıları panoramik olarak göreceğiz. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ediliyor ve serbest zamanımız başlıyor. Akşamüzeri ekstra olarak düzenlenen Çigan Gecesi programına (65 Euro) katılmak isteyen misafirlerimiz, eşsiz bir deneyim yaşayarak akşam yemeği sırasında Macar dansı ve müziğinin tadını çıkaracaklar. Bu eğlenceli akşamın ardından otelimize transferimizi gerçekleştiriyoruz.
2.Gün BUDAPEŞTE – (Macar Kombi Turu) – (Tuna Nehri Tekne ve Budapeşte Gece Turu)

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra olarak düzenlenen unutulmaz Macar Kombi Turu’na (60 Euro) katılabilirler. Turumuzda ilk durağımız, tarihi atmosferi ve Tuna Nehri kıyısındaki eşsiz manzarasıyla ünlü sanatçıları içinde barındıran Szentendre olacak. Ardından, termal bir şehir olan Visegrad’da görkemli av şatosu ve muazzam doğa manzaralarına tanıklık edeceğiz. Güney Slovakya sınırında bulunan Parkany şehrini ziyaret edip, Türk tarihinde ‘’Çiğer Delen’’ olarak bilinen bu sevimli şehirde mola veriyoruz. Turumuzu Osmanlı tarihi için önemli bölgelerden biri olan Estergon ve Estergon Kalesi'ni ziyaret ederek tamamlıyoruz ve otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam saatlerinde ise isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Tuna Nehri Tekne ve Budapeşte Gece Turu'na (60 Euro) katılabilirler. Turumuzda, Tuna Nehri üzerindeki tekne gezimizde Budapeşte'nin ikonik yapılarını ve şehrin güzelliklerini, bir içecek eşliğinde izleyebileceğiz. Tekne gezisinin ardından, şehrin ışıklarının kattığı büyüleyici atmosferi bir de yürüyüş turuyla deneyimleyeceğiz. Tur sonrasında otelimize transfer edilecek.

3.Gün BUDAPEŞTE – (Bratislava Turu) – VİYANA – (Viyana Şaheserleri ve Grinzing Turu)


Sabah kahvaltısı ve oteldeki çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Viyana'ya doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yol üzerinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Bratislava Turu'na (40 Euro) katılabilirler. Geçmişte yaklaşık 500 yıl boyunca Macaristan'ın başkenti olan ve bugün Slovakya'nın başkenti olan Bratislava, geleneksel yapısını başarıyla korumuş, mimari yapısı, kültürü ve lezzetleriyle benzersiz bir deneyim sunmaktadır. Eski şehir merkezi ve Tuna Nehri boyunca gerçekleştireceğimiz turun ardından Viyana'ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Viyana bölgesindeki otelimize varışımızın ardından odalarımızı almak için serbest zaman sunulacak. Serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Viyana Şaheserleri ve Grinzing Turu'na (55 Euro) katılabilirler. Avusturya'nın başkenti Viyana, tarih boyunca birçok imparatorluğa başkentlik yapmış ve zengin tarihi, kültürel ve sanatsal mirasıyla öne çıkmıştır. Turumuzda Üniversite, Parlamento, Opera Binası, Viyana Tiyatrosu, Prater, Hofburg ve müzeler bölgesi, Karlsplatz, Ring Strasse, Kärntner Strasse gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Viyana Şaheserleri gezimizin ardından serbest zamanın keyfini çıkararak turumuzun ikinci bölümü olan Grinzing'e geçeceğiz. Grinzing kasabasına ulaştığımızda, daracık sokaklarda çiçeklerle süslenmiş iki katlı şirin evler, yemyeşil bahçeler ve üzüm bağlarıyla ünlü atmosferi keşfedeceğiz. Şarap evleri ve restoranlarda alışveriş yapmak ve akşam yemeği için serbest zaman sunulacak. Viyana'nın tarihi ve kültürel güzelliklerini doyasıya yaşadığımız bu güzel programın ardından otelimize transfer ve serbest zaman. (Biz bir turizm acentesi olarak, metni daha samimi ve özgün hale getirerek değiştirdik.)

4.Gün VİYANA – HALLSTATT – SALZBURG – VİYANA – (Viyana Konser Gecesi)


Sabah kahvaltısının ardından Hallstatt'a doğru yola çıkıyoruz. Bu seyahat boyunca Alp köyleri ve buzul göllerinin etkileyici manzaralarıyla çevrili, kartpostallardan fırlamış gibi görünen Hallstatt'ta unutulmaz anılara sahip olacaksınız. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan bu masal diyarı, el değmemiş doğasıyla büyüleyici bir atmosfere sahiptir. Hallstatt'ta yapılan turun ardından, Salzburg'a doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Salzburg'a varışımızla birlikte şehir turumuzu düzenleyerek Old Town, Mozart'ın Evi, Salzburg Müzesi, Festung Hohensalzburg Kalesi, Salzburg Katedrali ve Mirabell Sarayı gibi önemli yerleri panoramik olarak göreceğiz. Salzburg turunun ardından verilecek serbest zaman içinde, şehrin atmosferini daha yakından hissedebilirsiniz. Daha sonra Viyana bölgesindeki otelimize geri dönüyoruz. (Hava ve trafik durumuna bağlı olarak Salzburg turu düzenlenememe ihtimaline karşı, Wolfgangsee ve St.Gilgen Göller Bölgesi Turu düzenlenebilir.) Akşam saatlerinde isteyen misafirlerimiz, Viyana Konser Gecesi (65 Euro) programımıza katılarak klasik müziğin büyüleyici dünyasına adım atabilirler. (Biz bir turizm acentesi olarak, metni daha samimi ve özgün hale getirerek değiştirdik.)

5.Gün VİYANA – (Seegrotte Baden & Schönbrunn Sarayı Bahçeleri Turu) – (Cesky Krumlov Turu) – PRAG


Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Seegrotte Baden & Schönbrunn Sarayı Bahçeleri Turu'na (55 Euro) katılabilirler. Bu turda, Avrupa'nın en büyük yer altı gölüne ev sahipliği yapan Seegrotte'de Mayerling'deki ünlü av köşkünü görecek ve 1683 yılında İmparator Leopold tarafından inşa edilen Schönbrunn Sarayı'nın muazzam bahçelerini keşfedeceğiz. Schönbrunn Sarayı, Habsburg Hanedanı'nın yazlık ev arazisine 1840 yılında eklenmiş ve Maria Theresa için ev olarak kullanılmıştır. Turumuzun sonunda, peri masallarındaki gibi görkemli Liechtenstein Şatosu'nu panoramik olarak görecek ve Prag'a doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz sırasında, isteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenen Cesky Krumlov Turu'na (40 Euro) katılabilirler. Vltava Nehri'nin kıvrımları arasında adeta bir ada gibi duran bu şirin şehir, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Orta Çağ atmosferini koruyan Cesky Krumlov'da St. Vitus Kilisesi ve 13. yüzyılda inşa edilen Cesky Krumlov Kalesi gibi önemli yapıları keşfedeceğiz. Kale içindeki kuleden şehri izleme fırsatı bulacaksınız. Turumuzun sonunda Prag'a doğru olan yolculuğumuza devam ediyoruz. Prag'a varışımızla birlikte otelimize transfer ediliyor ve odaların alınması için serbest zaman veriliyor. (Biz bir turizm acentesi olarak, metni daha samimi ve özgün hale getirerek değiştirdik.)

6.Gün PRAG – (Prag Şaheserleri & Karlovy Vary Turu) – (Vltava Nehri Tekne ve Prag Gece Turu)


Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Prag Şaheserleri & Karlovy Vary Turu’na (85 Euro) katılabilirler. Turumuzda önce, 17. ve 18. yüzyılda Avrupa sosyetesinin ve devlet adamlarının favori mekanı olan Karlovy Vary'yi (giriş ücreti dahil) ziyaret ediyoruz. Burada birbirine komşu inşa edilmiş onlarca sarayı, ATATÜRK'ün 1918 yılında konakladığı oteli, Dvorak, Mozart, Goethe, Beethoven, Puşkin ve Rus Çarı Büyük Petro'nun evlerini göreceğiz. Ayrıca, 12 farklı termal suyun çıktığı termal galerileri ziyaret edip, kristal, porselen, granat, kehribar taşları ve diğer geleneksel Çek hediyelik eşyalarını bulabileceğiniz mağazalarda alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Karlovy Vary turumuzun ardından Prag şehir merkezine dönerek, Prag Şaheserleri turumuzu düzenliyoruz. Turumuza dünyanın en büyük kalelerinden biri olan ve Guinness Rekorlar Kitabı'na göre dünyanın en büyük antik kalesi olan Prag Kalesi ile başlıyoruz. Prag Kalesi gezimiz sırasında, St. Vitus Katedrali, The Royal Palace (Eski Kraliyet Sarayı) ve Kraliyet Saray Avluları gibi önemli yerleri panoramik olarak göreceğiz. Mala Strana (Azınlıklar Bölgesi), Lennon Duvarı, Charles Köprüsü, Wenceslas Meydanı, Powder Gate Tower ve Yahudi Mahallesi gibi tarihi ve kültürel zenginliklere sahip bölgeleri de ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında Prag şehir merkezinde serbest zaman sunulacak. Bu serbest zaman içinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Vltava Nehri Tekne ve Prag Gece Turu’na (60 Euro) katılabilirler. Bu turda, kanallarıyla ünlü Vltava Nehri üzerinde bir adet lokal içecekle birlikte keyifli bir tekne gezisi yapacak ve Prag'ın akşam ışıklarının altında şehri yürüyerek keşfedeceğiz. Tur sonrasında otelimize transfer.

7.Gün PRAG – (Krallar Şehri Dresden Turu) – (Terezin Turu) – (Çek Gala Gecesi)


Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. İsteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Krallar Şehri Dresden Turu'na (90 Euro) katılabilirler. Dresden yolculuğumuz esnasında, yol üzerinde olan misafirlerimizle birlikte ekstra düzenlenen Terezin Turu'na (25 Euro) da katılabilirler. Bu turda, 18. yüzyılın sonlarında savunma amacıyla kurulan ancak 2. Dünya Savaşı sırasında Hitler'in Çekoslovakya'yı işgal etmesi sonucu yaklaşık 32 bin savaş esirinin toplandığı ve ağır şartlarda çalıştırılarak ölüme terkedildiği Terezin'i ziyaret edeceğiz (giriş ücreti dahildir). Bu tarih dolu yerde, esirlerin yaşadığı zorlu koşullara tanıklık edecek ve insanlığın ideoloji ve hedefleri uğruna varabileceği en karanlık dönemlerin izlerine şahit olacağız. Terezin Turu'nun ardından Dresden'e ulaşıyoruz. M.Ö. 7500'e kadar uzanan tarihi ve Elbe Nehri kıyısındaki konumuyla dikkat çeken Dresden, barok mimarinin en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. 2. Dünya Savaşı'nda büyük zarar görmesine rağmen kısa sürede birçok tarihi simgesi restore edilen şehir, günümüzde Almanya'nın önemli bir teknoloji merkezi konumundadır. Dresden turumuzda Fraunkirche, Zwinger Sarayı, Bruhl Terası, Kral Yolu, Elbe Nehri ve Martin Luther heykeli gibi önemli yerleri göreceğiz. Tur sonrasında serbest zamanın tadını çıkarabilirsiniz. Akşam saatlerinde isteyen misafirlerimiz, ekstra düzenlenen Çek Gala Gecesi'ne (65 Euro) katılabilirler. Bu programda, Çekya'ya özgü yerel müzik ve dans gösterileri eşliğinde limitsiz içeceklerle birlikte akşam yemeğini alacak ve turun son gecesinde eğlenceli bir gala akşamı geçireceğiz. Eğlence programının ardından otelimize transfer.

8.Gün PRAG – İSTANBUL


Sabah kahvaltısı ve otelden ayrılış işlemlerimizi tamamladıktan sonra panoramik şehir turumuzu düzenliyoruz. Prag şehir turumuz sırasında Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Kral IV. Charles adına inşa edilmiş eski şehir meydanı ve dünyanın en eski çalışan saati olan Astronomik Saat Kulesi gibi önemli yerleri keşfedeceğiz. Tur sonrasında size sunulacak serbest zaman içinde istediğiniz gibi vakit geçirebilirsiniz. Serbest zamanın ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Prag Havalimanı'na doğru hareket ediyoruz. Bilet, bagaj teslim ve pasaport kontrol işlemlerini tamamladıktan sonra İstanbul Hava Yolları'nın TK1772 sefer sayılı uçuşuyla saat 14.55'te İstanbul'a dönüş için hareket ediyoruz. Türkiye saati ile 18.40'ta İstanbul Havalimanı'na varış yaparak turumuzu tamamlıyoruz.

%50 İndirimli Avantajlı Ekstra Tur Paketi: 490 Euro yerine 245 EURO

Pakete Dahil Olan Turlar:
 • Ekstra turlarda “dahil” olarak belirtilen müze & ören yeri giriş ücretleri
 • Macar Kombi Turu (60€)
 • Viyana Şaheserleri ve Grinzing Turu (55€)
 • Cesky Krumlov Turu (40€)
 • Bratislava Turu (40€)
 • Krallar Şehri Dresden Turu (90€)
 • Prag Şaheserleri &ampx; Karlovy Vary Turu (85€)
 • Tuna Nehri Tekne ve Budapeşte Gece Turu (60€)
 • Vltava Nehri Tekne ve Prag Gece Turu (60€)
(Ekstra tur paketlerinde 0-2 yaş arası ücretsiz, 3-12 yaş arası 45 Euro indirimlidir)

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN SERVİSLERİMİZ
 • Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul HL – Budapeşte // Prag – İstanbul HL parkurunda uçak bileti,
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • 3 * & 4* şehir dışı otellerde toplam 7 gece oda & kahvaltı konaklamalar,
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri ve şehirlerarası transfer,
 • Budapeşte, Salzburg, Hallstatt ve Prag ‘da panoramik şehir turları ve/veya çevre gezileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN SERVİSLERİMİZ
 • Vize ücreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İç hat bağlantı uçak bileti,
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Programda belirtilen/belirtilmeyen ekstra tur ve geziler,
 • Otel şehir vergileri (yerel otoriteler tarafından alınan ve 7 gece toplam 25 Euro tutarında ücretlerdir)
 • İsteğe bağlı şoför bahşişleri (Kişi başı 10 Euro)
 • İsteğe bağlı Vize reddi halinde iade teminatlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro)

GENEL ŞARTLAR

 1. Genel Şartlar, tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
 2. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstour gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstour ’dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstour ’dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstour tarafından iptal edilmesi durumunda Valstour ’dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstour sorumlu tutulamaz.
 3. Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstour iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkına sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İPTAL VE DEĞİŞİKLİK
 1. Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur 'a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Valstur ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

REHBERLİK HİZMETLERİ VE EKSTRA TURLAR

 1. Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
 2. Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
 3. Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Valstur  sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 4. Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
 5. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

UÇUŞLAR HAKKINDA

 1. Türk Hava Yolları ile yapılan uçuşlarda, uçuş saatleri değişebilir. Valstur  misafirin uçuş saat değişikliğinden dolayı uğrayabileceği maddi ve manevi zararlardan sorumlu değildir.
 2. Tur ücretine dahil olan iç hat uçuşları paket turla birlikte satın alınmışsa, iç hat uçuşu misafirin geliş-dönüş tarihleri arasında tur tarihleri içindeki bir tarihte yapılır. Paket tur içerisindeki uçuşların her biri başka bir havayolu tarafından gerçekleştirilebilir ve farklı rezervasyon kuralları geçerli olabilir. İç hat uçuşlarının saatleri tur başlangıcına 48 saat kala belli olmaktadır ve tur tarihleri içinde yapılır. İç hat uçuşları sırasında yaşanabilecek aksaklıklardan Valstur sorumlu tutulamaz.
 3. Uçuş saatleri ve uçak parkurları havayolu şirketleri tarafından belirlenir. Misafir, uçuş saatinden en az 3 saat önce havaalanında olmalıdır. Havaalanında yapılan havaalanı vergisi, hizmet bedeli gibi ekstra harcamalar, misafire aittir. Valstur , misafirin uçağa yetişememesi durumunda sorumlu tutulamaz.
 4. Tura dahil olmayan satın alınan iç hat bağlantı uçuşları ve diğer tüm satın alınan hizmetlerde uçuş saatleri değişiklik gösterebilir. Valstur , turun iptali durumunda, misafirin tur programı dışında satın almış olduğu iç hat bağlantı uçuşlarından sorumlu değildir.
 5. Valstur , uçak bileti kesildikten sonra oluşacak olan havaalanı vergilerinde, hizmet bedeli artışlarında sorumlu değildir. Misafirin uçağa yetişememesi durumunda oluşacak tüm sorumluluk kendisine aittir.

VİZE

 1. Turlarımız için gerekli vize ve seyahat sağlık sigortası başvurularının eksiksiz ve doğru bilgilerle misafir tarafından yapılması gerekir. Vizenin olumsuz sonuçlanması durumunda Valstur sorumluluk kabul etmez.
 2. Vizenin yetişmemesi durumunda Valstur sorumlu tutulamaz.
 3. Vize başvurusu için gerekli evrak listesinin Valstur tarafından misafire bildirilmesine rağmen, evrak eksikliği veya yanlışlığı nedeniyle vize alınamazsa Valstur sorumlu tutulamaz.
 4. Valstur , misafirlerine vize hizmeti sunmakta olup, vizenin olumsuz sonuçlanması veya vize alınamaması halinde, misafirlerin herhangi bir tazminat talep etme hakları yoktur.
 5. Misafirin vize başvuru tarihine kadar Valstur 'a gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde teslim etmesi ve gerekli harç ücretini zamanında ödemesi gerekmektedir.
 6. Seyahat sağlık sigortası, misafirin seyahat başlangıç tarihine kadar önceki 2 yıl içerisinde geçirdiği rahatsızlıklar nedeniyle oluşacak teminat dışı durumlar için geçerli olmayacaktır. Seyahat sağlık sigortası teminatları ve teminat dışı durumlar, sigorta şirketinin poliçe şartlarına tabidir. Seyahat sağlık sigortası, Valstur tarafından temin edilen bir ürün olup, misafirin seyahat başlangıç tarihinden sonra vefat eden birinci derece akrabasının ölümü nedeniyle seyahatine devam edememesi durumunda geçerli olacaktır.
 7. Vize ve seyahat sağlık sigortası, Valstur 'un paket program bedeline dahil değildir. Valstur tarafından temin edilen vize ve seyahat sağlık sigortası bedeli paket program bedeli dışında ödenir.
Diğer Hususlar
 1. Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur ’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
 2. Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçeneklisunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur  tarafından bildirilecektir.
 3. Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
 4. Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
 5. Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
 6. Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
 7. Valstur tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Valstur tarafından garanti edilemez.
 8. Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 9. Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
 10. Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
 11. Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
 12. Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
 13. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
 14. Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
 15. 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
 16. Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
 17. Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
 18. Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
 19. Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 20. Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Valstur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
 21. Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
 22. Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Valstur ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

19 Mart Türk Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
19.03.2024 - 26.03.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR729 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 529 EUR
10 Oda  10 Kişi

07 Nisan Türk Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.04.2024 - 14.04.2024
Oda Kahvaltı
699 EUR699 EUR929 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 679 EUR
20 Oda  10+ Kişi

08 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.06.2024 - 15.06.2024
Oda Kahvaltı
579 EUR579 EUR789 EUR0 - 2 yaş 185 EUR
2 - 12 yaş 559 EUR
20 Oda  10+ Kişi

08 Nisan Pegasus Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.04.2024 - 15.04.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR859 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 629 EUR
20 Oda  10+ Kişi

22 Nisan Pegasus Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
22.04.2024 - 29.04.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR839 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 12 yaş 579 EUR
20 Oda  10+ Kişi

22 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
22.06.2024 - 29.06.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR859 EUR0 - 2 yaş 185 EUR
2 - 12 yaş 629 EUR
20 Oda  10+ Kişi

06 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.07.2024 - 13.07.2024
Oda Kahvaltı
629 EUR629 EUR839 EUR0 - 2 yaş 185 EUR
2 - 12 yaş 609 EUR
20 Oda  10+ Kişi

06 Mayıs Pegasus Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.05.2024 - 13.05.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR789 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

20 Mayıs Pegasus Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
20.05.2024 - 27.05.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR789 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

21 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
21.07.2024 - 28.07.2024
Oda Kahvaltı
629 EUR629 EUR839 EUR0 - 2 yaş 210 EUR
2 - 12 yaş 609 EUR
20 Oda  10+ Kişi

04 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
04.08.2024 - 11.08.2024
Oda Kahvaltı
649 EUR649 EUR859 EUR0 - 2 yaş 185 EUR
2 - 12 yaş 629 EUR
20 Oda  10+ Kişi

27 Mayıs Pegasus Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
27.05.2024 - 03.06.2024
Oda Kahvaltı
529 EUR529 EUR789 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
3 - 11 yaş 509 EUR
20 Oda  10+ Kişi

03 Haziran Pegasus Havayolları

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.06.2024 - 10.06.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR789 EUR0 - 2 yaş 75 EUR
2 - 12 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

18 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
18.08.2024 - 25.08.2024
Oda Kahvaltı
629 EUR629 EUR839 EUR0 - 2 yaş 185 EUR
2 - 12 yaş 609 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Mega Orta Avrupa Turu THY ile
Budapeşte (2) – Viyana (2) – Hallstatt – Salzburg – Prag (3)
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM