THY İle Baştanbaşa Balkanlar Turu(BEG-SKP)

24 Mayıs - 31 Mayıs 2024 
Baştanbaşa Balkanlar (BEG-SKP)
Türk Hava Yolları İle
4* ve 5* Oteller

Tüm Çevre Gezileri, Extra Turlar, Akşam Yemekleri, Balkan Gecesi Dahil !
                            Sırbistan – Bosna Hersek – Karadağ – Arnavutluk - Makedonya


1.Gün : İstanbul – Belgrad

İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde, Türk Havayolları kontuarında buluşma saati uçuşumuzdan 3 saat öncesidir. Türk Havayolları'nın tarifeli seferi TK1081 ile saat 08:25'te Belgrad'a hareket ediyoruz. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından saat 08:10'da varış ve ülkeye giriş işlemlerini tamamladıktan sonra özel otobüsümüzle Sırbistan'ın başkenti, Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'ı keşfetmeye başlıyoruz.

Belgrad şehir turumuzda Türk döneminin muhteşem oyma tavanlarıyla süslü Eski Saray, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada yer alan Fatih Sultan Mehmed'in uğruna yaralandığı, fethinin ise Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi, Bayraklı Camii gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.

Tur sonrası, geceleme ve akşam yemeği için Belgrad'daki otelimizde konaklamaya başlayacağız.

2. Gün  : Belgrad - Saraybosna

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Saraybosna'ya varışımızın ardından, asırlar boyunca Balkanlar'ın kültür başkenti olarak nitelendirilmiş olan bu şehri keşfetmeye başlıyoruz. Saraybosna, 1914 yılında Avusturya-Macaristan Veliahdı Arşidük Franz Ferdinand'ın Sırplar tarafından öldürülmesiyle Birinci Dünya Savaşı'nın çıktığı yer olmuş, 1992 savaşında ise Sırp, Hırvat ve Boşnaklar arasındaki yıkıcı savaşlar sonucunda büyük tahribata uğramış, ancak halen büyük ölçüde güzelliğini koruyan bir şehirdir.

Panoramik şehir turumuzda, Başçarşı, tarihi Osmanlı hanı Morica Han, şehrin dinsel kozmopolit yapısını yansıtan Katolik Katedrali, Sinagog, Hüsrev Bey ve Ferhadiye Camileri, 1914'te Franz Ferdinand suikastinin gerçekleştiği Latin Köprüsü, Eski Kütüphane ve şehrin 40 yıllık Avusturya-Macaristan yönetimi sırasında oluşmuş batı tarzı binaları ziyaret edeceğiz. Turumuzu tamamladıktan sonra otelimize transfer olacak ve geceleme otelimizde gerçekleşecektir.

3.Gün: Saraybosna – Mostar – Blagaj – Poçitel - Trebinje

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılması ve Mostar’a doğru hareket ediyoruz. 1557 yılında Mimar Hayreddin tarafından inşa edilen Mostar Köprüsü, Osmanlı mimarisinin bir şaheseri olarak büyük öneme sahiptir. Bu muazzam köprü, 1992 yılında Hırvat topçuları tarafından yıkılmış, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden inşa edilerek hizmete açılmıştır. Mostar Köprüsü'nü ziyaretin ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni göreceğiz.

Daha sonra Blagaj turuna başlıyoruz. Bu tur kapsamında Avrupa'nın en güçlü su kaynağının doğduğu yer olan Blagaj'ı ziyaret ediyoruz. Kısa bir serbest zamanın ardından Počitel'e hareket ediyoruz. Tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Počitel'i ziyaret ederek, Osmanlı dönemine ait eserleri görme fırsatı buluyoruz.

Gezi sonrasında konaklama yapacağımız Trebinje veya çevresindeki otelimize geçiş yapacak, oda dağılımı ve yerleşmenin ardından akşam yemeği otelimizde gerçekleşecek ve geceleme otelimizde olacaktır.

4. Gün  : Trebinje - Kotor - Budva – St.Stefan - İşkodra

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Adriyatik Denizi'nin incisi, dünyanın en genç ülkelerinden biri olan Karadağ'a giriş yapıyoruz. Karadağ'daki ilk durağımız, etkileyici bir orta çağ kasabası olan ve Balkanların fiyortlarıyla ünlü olan Kotor olacak. Eski Şehir-Kale içerisinde yürüyerek gerçekleştireceğimiz tur ile bu tarihi beldeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Kotor'dan ayrıldıktan sonra, muhteşem sahillere ve renkli gece hayatına sahip olan Balkanlar'ın en ünlü tatil merkezlerinden biri olan Budva'yı panoramik olarak göreceğiz. Ardından, balıkçıların yerleşim alanı olarak başlayan ve daha sonra Singapurlu bir milyardere satılarak turizme kazandırılan St. Stefan adasını panoramik olarak ziyaret edeceğiz.

Daha sonra, İşkodra'ya doğru yola çıkacağız. İşkodra'ya varışın ardından otelimize transfer olacak, geceleme ve akşam yemeği İşkodra'daki otelimizde gerçekleşecektir.

5. Gün  : İşkodra – Tiran – Ohrid

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk'un başkenti Tiran'a varıyoruz. Tiran'da gerçekleştireceğimiz şehir turunda Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi olarak kabul edilen Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, Tiran'ın sembolü olan 1821 yılında Ethem Bey tarafından inşa edilen saat kulesi, İskender Bey Heykeli ve 1999 yılında İşkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.

Turanın ardından Ohrid'e hareket ediyoruz. Ohrid'e varışın ardından, Osmanlı'nın Balkanlardaki önemli üslerinden biri olan tarihi Ohrid şehrine yönelik bir tur düzenleyeceğiz. Tur kapsamında, Kiril Alfabesini geliştirdiklerine inanılan 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni Çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid Gölü gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz.

Tur sonrasında otelimize transfer olacak ve geceleme ile akşam yemeği Ohrid'deki otelimizde gerçekleştirilecektir.

6. Gün  : Ohrid - Resne - Manastır – Ohrid

Sabah kahvaltısının ardından Resne-Manastır turuna başlıyoruz. Özel otobüslerimizle ilk olarak Resne'ye hareket ediyoruz. Yol üzerinde bulunan ve İttihat ve Terakkinin ünlü simalarından biri olan Resne'li Niyazi'nin Sarayını ziyaret ediyoruz. Ardından Manastır'a doğru yola çıkıyoruz.

Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında, Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Camii ve gezinin en duygusal anlarına şahit olacağınız Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni (Dışarıdan) ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından Ohrid'e geri dönüyoruz.

Geceleme ve akşam yemeği otelimizde gerçekleştirilecektir.

7. Gün  : Ohrid – Tetova (Kalkandelen) – Üsküp

Sabah kahvaltısının ardından odaların boşaltılmasıyla Üsküp'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen)'de mola veriyor ve Alaca Camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp yolculuğumuza kaldığı yerden devam ediyoruz. Üsküp'e varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han ve Taş Köprü'yü görecek, Vardar Nehri'nin kıyısında ve nehrin karşı tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyredecek ve yürüyüşümüze devam edeceğiz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan görecek, Türk çarşısına girecek ve Üsküp'ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Saat Kulesi'ni, 14. yüzyılda yapılmış erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camii'ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii'ni görecek, Türk çarşısında serbest zaman geçireceğiz.

Serbest zamanın ardından otelimize transfer. Akşam, eşsiz Balkan müzikleri ve yemekleriyle süslenmiş, folklör ekibinin yöresel dans gösterileri eşliğinde unutulmaz bir Balkan gecesi turumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme Üsküp'te otelimizde olacaktır.

8.Gün : Üsküp - İstanbul

Sabah, odaların boşaltılması ve alınacak kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman geçireceksiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte Üsküp Havalimanı'na transfer gerçekleştirilecek. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları'nın tarifeli seferi TK1006 ile 20:45’de İstanbul'a hareket edeceksiniz. Saat 00:10’da İstanbul'a varışın ardından turumuz sona erecek. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek dileğiyle sizlere veda ediyoruz.

Dahil Olan Hizmetler :
 Türk Havayolları Istanbul - Belgrad / Üsküp - Istanbul parkurunda gidiş dönüş uçak biletleri
  4* ve 5* Otel Kategorisinde 2 Gece Ohrid, 1 Gece İşkodra , 1 Gece Trebinje  veya Medjugorje , 1 Gece
Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp olmak üzere toplam 7 gece konaklama
 Sabah kahvaltıları
 Akşam Yemekleri
 Programda Belirtilen tüm transferler
 Programda belirtilen şehir turları
 Yemekli, Eğlenceli, Folklör Gösterileri ile süslenmiş Balkan Gecesi
 Blagaj Ekstra Turu
 Poçitel Extra Turu
 Mostar Extra Turu
 Kotor – Budva Turu
 Resne Turu
 Manastır Turu
 Tetovo (Kalkandelen)
 Gümrük Vergileri
 Şehir vergileri
 Tüm otoban, otopark ve check-point giderleri
 Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 Zorunlu Sigorta (Mesleki Sorumluluk)

Dahil Olmayan Hizmetler :

 Yurtdışı Çıkış Harç Pulu                  : 150.-TL
 Seyahat Sigortası (65 Yaşa Kadar)   : 15.-Eur
 Seyahat sigortası ( 66-75 yaş arası)   : 30.-Eur
 Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

GENEL ŞARTLAR
1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Acente gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Acenteden alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Acenteden bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Acenteden tarafından iptal edilmesi durumunda Acenteden herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Acente sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Acente iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.
İptal ve değişiklik
4- Turlarımızda, ulaşımlara ait biletler rezervasyon anında düzenlenmektedir. Tur hareket tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, iptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.
5- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Acenteye yazılı olarak bildirmek koşulu ile Acente tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan  hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Acente ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.
Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
6- Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.
10- Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

Uçuşlar Hakkında
11- Acente hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
12- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
13- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
14- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
15- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
16- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi
panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
17- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan Acente sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
18- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir.
Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup, Acente sorumluluğunda değildir.
19- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya first class’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
20- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.
Diğer Hususlar
21- Acente misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Acente iptal koşulları geçerli olacaktır.
22- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Acente tarafından bildirilecektir.
23- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Aente tarafından bilgi verilecektir.
24- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
25- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
26- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
27- Acente tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Acente tarafından garanti edilemez.
28- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
29- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
30- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
31- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
32- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
33- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3
Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
34- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
35- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
36- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
37- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
38- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
39- Acente zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
40- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
41- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
42- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Acente herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport
1- Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
2- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
3- Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması Ve Vize alınmış olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
4- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Acente sorumlu olmayacaktır.
5- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
6- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş- çıkışlarında görevli polis memurunca anne babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.
İptal Güvence Paketi : 50.-Eur
(İptal Güvence paketi uygulaması ile misafirlerimize, her koşulda rezervasyonlarını cezasız iptal etme hakkı sunuyoruz. Bu uygulama ile turun hareket tarihinden 10 iş günü öncesine kadar rezervasyonunuzu iptal etmeniz mümkün. Rezervasyon iptalinde, tur ücretinin tamamı iade edilirken iptal güvence paketi bedeli ve varsa ek hizmet bedelleri (Vize, sigorta vs) iade edilmez.)Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

4 ve 5* Oteller

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
24.05.2024 - 31.05.2024
Yarım Pansiyon
699 EURFiyat Sorunuz899 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 699 EUR
10 Oda  10 Kişi
31.05.2024 - 07.06.2024
Yarım Pansiyon
699 EURFiyat Sorunuz899 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 699 EUR
10 Oda  10 Kişi
11.09.2024 - 18.09.2024
Yarım Pansiyon
699 EURFiyat Sorunuz899 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 699 EUR
10 Oda  10 Kişi
27.10.2024 - 03.11.2024
Yarım Pansiyon
699 EURFiyat Sorunuz899 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 699 EUR
10 Oda  10 Kişi

4 ve 5* Oteller

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.07.2024 - 14.07.2024
Yarım Pansiyon
749 EURFiyat Sorunuz949 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 749 EUR
10 Oda  10 Kişi
THY İle Baştanbaşa Balkanlar Turu(BEG-SKP)
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM