Vizesiz Bosna Karadağ 3 Gece 4 Gün

09 Mayıs - 12 Mayıs 2024 
THY İLE BOSNAKARADAĞ TURU VİZESİZ !!
3 GECE 4 GÜN – 4*LI OTELLERDE KONAKLAMA

       Saraybosna -  Konjic – Blagaj - Mostar – Poçitel – Trebinje – Kotor –  Tivat-Budva - Podgorica                                                                        

1.Gün İstanbul- Saraybosna

Saraybosna İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali önünde buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın TK1021 sefer sayılı uçağı ile saat 14:45'te Saraybosna'ya hareket ediyoruz. Saat 14:40'ta Saraybosna'ya varıyoruz ve pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerimizi tamamladıktan sonra Saraybosna'nın eşsiz güzelliklerini keşfetmek üzere alandan ayrılıyoruz. Şehir turumuza Başçarşı'da, Avrupa'nın en etkileyici çarşısında gezintiyle başlıyoruz. Osmanlı döneminden günümüze hizmet veren tarihi Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası olan Hüsrev Bey Camii'ni keşfetmek için yola çıkıyoruz. Saat Kulesi, Saraybosna'daki Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu ziyaret ederek şehrin tarihine tanıklık ediyoruz. Turumuzun devamında, I. Dünya Savaşı'nın çıkış noktası olan Latin Köprüsü'nü gezdikten sonra, Fatih Sultan Mehmet'in şehre giriş yaptığı kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesi'nde su içiyoruz. Son olarak, Fatih Sultan Mehmet Han'a adanmış olan Fatih Camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize transfer edilerek odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.

2.Gün Saraybosna – Konjic – Mostar – Počitel – Trebinje (Blagaj-Kravice)

Sabah otelde lezzetli bir kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıp özel otobüslerimizle Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. İsteğe bağlı olarak, misafirlerimiz ekstra düzenlenen Vrelo Bosne turuna katılabilirler (20 EUR). Bu tur, Saraybosna'nın su kaynağı olan Igman Dağı'nın eteklerinde yer alan ve içerisinde Bosna Nehri'nin kaynağını barındıran Vrelo Bosne Milli Parkı'nı keşfetme fırsatı sunuyor. Park, Tito'nun emriyle düzenlenmiş olup mükemmel yürüyüş parkurları, faytonlar ve otantik kahvehaneleri ile ünlüdür. Mostar'a varışımızın ardından yapacağımız şehir turunda ilk durağımız ünlü Mostar Köprüsü olacak. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen bu köprü, Osmanlı mimarisinin eşsiz bir örneğidir. 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılan köprü, Türkiye Cumhuriyeti'nin katkılarıyla 2004 yılında tekrar hizmete açılmıştır. Turumuzun devamında Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret ediyoruz. Mostar turumuz sonrasında Konjic (Konyitz) şehrinde Osmanlı'dan günümüze kadar gelmiş ve Türkiye tarafından restore edilmiş ünlü Konjic Köprüsü'nü görmek üzere mola veriyoruz. Ardından yolculuğumuza devam ederek Neretva Nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Sonrasında Počitel köyünü ziyaret edip serbest zaman sunuyoruz. İsteğe bağlı olarak, misafirlerimiz ekstra düzenlenen Blagaj Turu'na katılabilirler (20 EUR). Akşam konaklama için Medjugorje'ye transferimizi gerçekleştiriyoruz. İsteğe bağlı olarak, Balkanların en muhteşem şelalerinden biri olan Kravice Şelalesi turuna katılabilirsiniz (30 EUR). Geceleme otelimizde.


3.Gün Trebinje – Podgorica (Kotor-Tivat-Perast-Budva)

Sabah otelimizde alınacak kahvaltı ardından Karadağ Başkenti Podgorica’ya hareket ediyoruz. Şehrin mimarı planlaması Avrupa etkisinde gelişen Podgorica da panoramik olarak şehir turumuzu gerçekleştirdikten sonra otelimize transferimizi sağlıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Kotor - Tivat - Perast - Budva turuna katılabilirler.(65 EUR) İlk durağımız Kotor, küçük fakat barındırdığı tarihi ve mimari eserler açısından oldukça önemli olan bu şehir 1979 yılından beri UNESCO'nun Dünya Mirası Listesi'nde yer almaktadır. Yürüyerek yapılacak şehir turumuzda, Venedik mimarisinin dokusunu taşıyan Kotor'un en önemli yapılarını görecek ve devamında Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşmaya başlayarak, eşsiz manzarasıyla kartpostallara fotoğraf olan Perast'ı ziyaret ediyoruz. Bu körfezin nadide kıyılarındaki yolculuğumuzun son durağı Porto Montenegro'nun bulunduğu Tivat şehri. Karadağ’ın Monaco’su olarak bilinen Tivat'ın lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz. Turumuz sonrası Budva’ya hareket ediyoruz. Budva da yapacağımız panoramik tur ardından , zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur’lu bir multimilyardere satılması ile günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan , muhteşem St Stefan’ı panaromik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola verip Podgorica otel transferimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

4-Gün Podgorica – Tivat - İstanbul

Sabah otelimizde güzel bir kahvaltının ardından, enerjimizi toplayıp Tivat Havalimanı'na transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın TK1096 sefer sayılı uçağı ile saat 12:50'de İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz. Saat 16:35'te İstanbul'a varıyoruz. Harika bir turun sona erdiği bu noktada, sizlere bir sonraki seyahatinizde tekrar bir araya gelme fırsatını dört gözle bekliyoruz. Güvenli ve keyifli bir dönüş yolculuğu geçirmenizi diler, görüşmek üzere diyoruz.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Saraybosna / Tivat – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri
Yerel Ulasim Hizmetleri
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4* Otellerde 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Trebinje veya Çevresi ve 1 Gece Podgorica ile toplam 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* Podgorica , Trebinje , Mostar , Poçitel , Konjic , Saraybosna Panoramik şehir turları
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar. 
* Tüm kişisel harcamalar 
* Ekstra turlar

* Öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
* İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri

* Yurtdışı çıkış harcı
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi
 1. BILGILENDIRME ,
 2. - Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
 3. - Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
 4. - Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
 5. - Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
 6. - Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken free shop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
 7. - Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
 8. - Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
 9. -Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur VALSTOUR tarafından bildirilecektir.
 10. -Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce VALSTOUR tarafından bildirilecektir.
 11. -Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce VALSTOUR tarafından bilgi verilecektir
 12. - 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
 13. -Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
 14. -Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTOUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
 15. - Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan VALSTOUR sorumlu tutulamaz.
 16. -Ekstra turlar , servis aldığımız yerel VALSTOUR tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
 17. Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
 18. - Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
 19. - Tura katılım için VALSTOUR tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden VALSTOUR sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
 20. - VALSTOUR , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. VALSTOUR , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
 21. -Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
 22. Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna 
 23. Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega 
 24. Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
 25. -Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

09.05.2024 / 12.05.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.05.2024 - 12.05.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

16.05.2024 / 19.05.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
16.05.2024 - 19.05.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

20.06.2024 / 23.06.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
20.06.2024 - 23.06.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR699 EUR0 - 2 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 579 EUR
2 Oda  2 Kişi

04.07.2024 / 07.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
04.07.2024 - 07.07.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

11.07.2024 / 14.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
11.07.2024 - 14.07.2024
Oda Kahvaltı
499 EUR499 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

18.07.2024 / 21.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
18.07.2024 - 21.07.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

25.07.2024 / 28.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
25.07.2024 - 28.07.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

01.08.2024 / 04.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
01.08.2024 - 04.08.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

08.08.2024 / 11.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
08.08.2024 - 11.08.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

15.08.2024 / 18.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
15.08.2024 - 18.08.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

22.08.2024 / 25.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
22.08.2024 - 25.08.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

29.08.2024 / 01.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.08.2024 - 01.09.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

12.09.2024 / 15.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
29.08.2024 - 01.09.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

19.09.2024 / 22.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
19.09.2024 - 22.09.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

26.09.2024 / 29.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
26.09.2024 - 29.09.2024
Oda Kahvaltı
490 EUR490 EUR599 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 479 EUR
20 Oda  10+ Kişi

03.10.2024 / 06.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.10.2024 - 06.10.2024
Oda Kahvaltı
440 EUR440 EUR549 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 429 EUR
20 Oda  10+ Kişi

17.10.2024 / 20.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
17.10.2024 - 20.10.2024
Oda Kahvaltı
440 EUR440 EUR549 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 429 EUR
20 Oda  10+ Kişi

26.10.2024 / 29.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
26.10.2024 - 29.10.2024
Oda Kahvaltı
440 EUR440 EUR549 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 429 EUR
20 Oda  10+ Kişi

04.11.2024 / 07.11.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
04.11.2024 - 07.11.2024
Oda Kahvaltı
370 EUR370 EUR479 EUR0 - 1 yaş 149 EUR
2 - 11 yaş 359 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Vizesiz Bosna Karadağ 3 Gece 4 Gün
Saraybosna - Konjic – Blagaj - Mostar – Poçitel – Trebinje – Kotor – Tivat – Budva - Podgorica
3 Gece 4 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM