s

Vizesiz Bosna Karadağ Turu Thy ile 3 Gece 4 Gün

25 Mayıs - 28 Mayıs 2024 
 THY İLE BOSNA KARADAĞ TURU VİZESİZ !!
                                          
3 GECE 4 GÜN – 4*LI OTELLERDE KONAKLAMA

                                                                                      
  Podgorica – Kotor – Tivat – Budva – Trebinje – Poçitel - Mostar – Blagaj – Medjugorje – Konjic – Saraybosna – Travnik

Tur Hareket Tarihi
11 Mayıs / 25 Mayıs / 1 Haziran / 6 Temmuz / 3 Ağustos / 9 Kasım
 
1.Gün İstanbul – Podgorica (Kotor-Tivat-Perast-Budva)
İstanbul Yeni Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali kontuarı önünde buluşalım. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin hemen ardından, Türk Hava Yolları’nın TK .. sefer sayılı uçağı saat 07:40'ta Podgorica’ya hareket ediyor. Saat 08:25’de Podgorica'ya varış yapacağız. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Podgorica turu için alandan ayrılacağız. Karadağ'ın başkenti Podgorica, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olup dünyanın en genç devletlerinden biridir. Avrupa'nın etkisiyle şekillenen mimari planlamasıyla dikkat çeker. Panoramik olarak şehir turumuzu gerçekleştirdikten sonra otelimize transferimizi sağlayacağız. İsteyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Kotor-Tivat-Perast-Budva turuna katılabilirler (65 EUR). İlk durağımız Kotor. Küçük olmasına rağmen tarihi ve mimari eserleriyle önemli bir şehir olan Kotor, 1979 yılından beri UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alıyor. Yürüyerek yapacağımız şehir turunda, Venedik mimarisinin izlerini taşıyan Kotor'un önemli yapılarını keşfedeceğiz ve ardından Kotor Körfezi'nin etrafını dolaşarak, kartpostal görünümündeki Perast'ı ziyaret edeceğiz. Bu körfezin nadide kıyılarında gezimizin son durağı, Tivat şehrinin bulunduğu Porto Montenegro olacak. Karadağ’ın Monaco’su olarak anılan Tivat'ın lüks kafelerinde dinlenebilir, günün yorgunluğunu yüzerek ya da sahilde yürüyerek atabilirsiniz. Tur sonrası Budva'ya geçiyoruz. Budva'da panoramik bir tur yapacak ve ardından balıkçıların yerleşim alanı olan ve günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri olan muhteşem St. Stefan'ı tepeden panaromik olarak görebileceğimiz bir mola vereceğiz. Sonrasında Podgorica otelimize transferimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme otelimizde olacak.2.Gün Podgorica – Trebinje – Poçitel - Mostar – Medjugorje (Blagaj – Kravice) 
Sabah kahvaltısının ardından tarihi Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Bosna şehri Trebinje üzerinden geçerek, Osmanlı eserleriyle donatılmış bu ülkedeki ilk durağımız 16. yüzyıldan günümüze kadar bozulmadan ulaşmış Osmanlı köyü Počitele'e uğruyoruz. Sokaklarda dolaşan küçük çocukların dahi Türkçe konuştuğu bu otantik köyde gezimizi tamamladıktan sonra Mostar’a varıyoruz. Mostar’a varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız şehir turunda öncelikle Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü, Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü, 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret edip eski şehir çarşısında gezinti yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Blagay Turu'na katılabilirler (20 EUR). Mostar’dan konaklama için Medjugorje’ye transferimizi gerçekleştiriyoruz. İsteyen misafirlerimiz Balkanların en muhteşem şelalelerinden olan Kravice Şelalesi turuna katılabilirler (30 EUR). Geceleme otelimizde olacak.

3.Gün Medjugorje – Konjic – Saraybosna
Sabah kahvaltısının ardından Saraybosna’ya doğru yola çıkıyoruz. Konjic üzerinden geçerek Saraybosna’ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en gözde çarşılarından Başçarşı’da gezinti yapacağız. Osmanlı döneminden beri faaliyet gösteren Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret edip, Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni gezeceğiz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’daki Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu ziyaret edeceğiz. Daha sonra I. Dünya Savaşı'nın başladığı Latin Köprüsü’nü gezdikten sonra Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip Osmanlı Çeşmesinden su içeceğiz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret edeceğiz. Ardından otelimize transfer ve odalara yerleşeceğiz. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Savaş Tüneli ve Vrelo Bosne turuna katılabilirler (30 EUR). Savaş zamanında şehrin ihtiyaçlarının karşılandığı ve giriş çıkışların yapıldığı tüneli ve müzeyi ziyaret ederek, Saraybosna’nın su kaynağı olan Igman Dağı'nın kenarında bulunan ve içerisinde Bosna Nehri'nin kaynağını barındıran, zamanında Tito’nun emriyle düzenlenmiş olan Saraybosna’nın en büyük milli parkı Vrelo Bosne’yi ziyaret edeceğiz. Vereceğimiz serbest zamanın ardından otelimize dönüş yapacağız. Geceleme otelimizde olacak.

4.Gün Saraybosna – İstanbul (Travnik)
Sabah kahvaltısının ardından havalimanı transfer saatine kadar serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Travnik Turu'na katılabilirler (55 EUR). Travnik’e doğru hareket ediyoruz. Travnik'e vardığımızda ilk olarak eski kaleyi ziyaret edeceğiz. Bosna Krallığı döneminde inşa edilmiş ve Osmanlı hakimiyeti sırasında süslenmiş olan kaleyi gezdikten sonra Osmanlı’nın Bosna'da yapmış olduğu ilk camii olan "Sulejmanije" camiisini gezeceğiz. Şehir merkezinde gezinti yaparak Nobel Barış ödüllü yazar Ivo Andric'in evine uğrayacağız. Balkan coğrafyasında yaşanan etnik ayrımcılığın nedenlerini Dünya’ya en güzel şekilde anlatan bu ünlü yazarın müzeye çevrilmiş olan evini ziyaret ettikten sonra Fatih Sultan Mehmed'in su içtiği rivayet edilen Mavi Suyu keşfedeceğiz. Daha sonra Saraybosna'ya doğru yola çıkacağız. Varışımızın ardından havalimanı transferimizi gerçekleştirerek bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 1025 sefer sayılı uçağı ile saat 20:40’da İstanbul’a hareket edeceğiz. Saat 23:40’da İstanbul’a varış.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler
* Türk Hava Yolları ile İstanbul – Podgorica / Saraybosna – İstanbul Ekonomi Sınıf Uçuş Biletleri

Yerel Ulasim Hizmetleri
* Yerel profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri
* 4* Otellerde 1 Gece Podgorica , 1 Gece Medjugorje ve 1 Gece Saraybosna ile toplam 3 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* Podgorica , Trebinje , Mostar , Poçitel , Konjic , Saraybosna Panoramik şehir turları

* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri

* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri


Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar. 
* Tüm kişisel harcamalar 
* Ekstra turlar

* Öğle ve akşam yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
* İsteğe bağlı şöför ve rehber bahşişleri

* Yurtdışı çıkış harcı
* Yurtdisi seyahat saglik sigortasi

BILGILENDIRME ,
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur VVals Tur tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Vals Tur tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Vals Tur tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltıla
r, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Vals Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Vals Tur sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Vals Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için Vals Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Vals Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
-Vals Tur , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Vals Tur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır


Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

1 Haziran 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
01.06.2024 - 04.06.2024
Oda Kahvaltı
599 EUR599 EUR699 EUR0 - 2 yaş 149 EUR
3 - 11 yaş 579 EUR
20 Oda  10+ Kişi

6 Temmuz 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.07.2024 - 09.07.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 2 yaş 149 EUR
3 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

3 Ağustos 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.08.2024 - 06.08.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 2 yaş 149 EUR
3 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi

9 Kasım 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.11.2024 - 12.11.2024
Oda Kahvaltı
549 EUR549 EUR649 EUR0 - 2 yaş 149 EUR
3 - 11 yaş 529 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Vizesiz Bosna Karadağ Turu Thy ile 3 Gece 4 Gün
3 Gece 4 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM