Vizesiz Büyük Balkan 6 Ülke Turu THY ile

06 Temmuz - 12 Temmuz 2024 
THY İLE BÜYÜK BALKAN 6 ÜLKE

TURU  
VİZESİZ

KOSOVA - ARNAVUTLUK - KARADAĞ – BOSNA HERSEK – SIRBİSTAN – MAKEDONYA
2024 
4* Oteller – Akşam Yemekleri Dahil
EKSTRA TUR YOK – HERŞEY DAHİL !!!! KOSOVALI PROGRAM
Yöresel Restaurantlarda Makedon Gecesi ve Boşnak Köftesi DAHİL!!

Medeniyetlerin, Kültürlerin ve İnançların,
Buluşma Noktasında Balkanların Kalbine Yolculuk
 Tarih ve Medeniyetlerin Buluşma Noktası.
Priştina – Prizren – İşkodra – Bar -  Budva – Kotor – Herceg Novi– Trebinje– Medjugorje – Blagaj - Mostar – Konjic  – Saraybosna - Belgrad – Üsküp – Matka Kanyonu – Tetova(Kalkandelen) – Ohrid – Sveti Naum – Resne – Bitola

1.Gün İstanbul – Priştina – Prizren – İşkodra
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşuyoruz. Kontuar önünde buluşup, bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamladıktan sonra, Türk Hava Yolları'nın TK1017 sefer sayılı uçuşuyla saat 07:50'de Priştina'ya doğru yola çıkıyoruz. Saat 08:30'da Priştina'ya varışımızın ardından, pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerimizi tamamlayarak, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Kosova'nın başkenti Priştina'da Müslüman Arnavutların çoğunlukta olduğu bu şehri keşfetmek üzere alanımızdan ayrılıyoruz. Eski Osmanlı topraklarında yaşanan duygusal bir gün geçireceğiz. Şehir turumuzda, Sultan Beyazıt tarafından 15. yüzyılda yaptırılan Çarşı Camii, halka namaz saatlerini hatırlatmak amacıyla 19. yüzyılda inşa edilen saat kulesi, II. Fatih Sultan Mehmed tarafından 1461'de yaptırılan Sultan Murad Camii, Osmanlı döneminden kalma bir hamam ve Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan Osmanlı konağı gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından kısa bir otobüs yolculuğuyla Balkanların en şirin şehirlerinden biri olan Prizren'e gideceğiz. Prizren'de yapacağımız turda, 17. yüzyıldan kalma Türk Hamamı, 1615'te yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi ve Christ Saviour Kilisesi gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Tur sonunda Arnavutluk'a geçerek İşkodra'ya doğru yola çıkacağız. Arnavutluk'un şirin kenti İşkodra'yı panoramik olarak gördükten sonra otelimize transfer olacak ve geceyi otelimizde geçireceğiz.

Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Alis v.b – İŞKODRA
Rota: Priştina – Prizren 85 KM , Prizren – İşkodra 186 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00

2.Gün  İşkodra – Budva – Kotor – Medjugorje


Otelimizde aldığımız sabah kahvaltısının ardından, dünyanın en genç devletlerinden biri olan Karadağ'a doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız, balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur'lu bir multimilyardere satılmasıyla günümüzde Jet Sosyetenin tatil yeri haline gelen muhteşem St. Stefan. Burada, St. Stefan'ı tepeden panoramik olarak görebileceğimiz bir mola veriyoruz. Yolumuza Adriyatik sahillerindeki olağanüstü manzaralı yollardan devam ederek Budva'yı panoramik olarak görüyoruz. Ardından, önemli bir tarih ve doğa cenneti olan ve turistik bir cazibe merkezi haline gelen Kotor'a doğru ilerliyoruz. Burada, StariGrad'da (Eski Şehir-Kale) yapacağımız yürüyüş turuyla bu şirin beldeyi daha yakından tanıma fırsatı bulacağız. Kotor turumuzun ardından konaklayacağımız şehre doğru hareket ediyoruz. Konaklayacağımız yer ise Medjugorje. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Brotnjo v.b. MEDJUGORJE
Rota: İşkodra – Budva 85 KM , Budva – Kotor 25 KM , Kotor-  Medjugorje 198 KM

Otele Giriş Saati; Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 20:00 

3.Gün Medjugorje – Mostar –Blagaj - Konjic – Saraybosna

Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından tarihi Mostar'a doğru yola çıkıyoruz. Mostar'a varışımızın ardından yapacağımız yürüyüş turunda öncelikle Mostar Köprüsü'nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen bu köprü, Osmanlı mimarisinin muhteşem bir örneğidir. Köprü, 1992 yılında yaşanan savaşta Hırvat topçuları tarafından yıkıldı ancak Türkiye Cumhuriyeti'nin katkılarıyla 2004 yılında yeniden inşa edilerek hizmete açıldı. Ardından Koska Mehmet Paşa Camii'ni ziyaret edip, eski şehir çarşısında gezinti yapıyoruz. Serbest zamanın ardından Alperenler diyarı Blagaj'a doğru hareket ediyoruz. 
Blagaj ziyaretlerimizin ardından başkent Saraybosna'ya doğru yol alıyoruz. Konjic üzerinden geçerek Saraybosna'ya varışımızın ardından şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa'nın en eski çarşılarından Başçarşı'da gezinti yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyet gösteren Kurşunlu Medresesi'ni ziyaret ediyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman'ın akrabası Hüsrev Bey Camii'ni görüyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna'daki Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri ve Musevi Sinagogu'nu ziyaret ediyoruz. Latin Köprüsü'nü ziyaret ettikten sonra I. Dünya Savaşı'nın başladığı yer olan Latin Köprüsü'nü ziyaret ediyoruz ve Fatih Sultan Mehmet'in şehre giriş yaptığı kapıdan geçerek Osmanlı Çeşmesinden su içiyoruz. Turumuzun sonunda, Fatih Sultan Mehmet Han'a atfedilen Fatih Camii'ni ziyaret ediyoruz. Ardından otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek. Sabah kahvaltısı otelimizde sunulacak olup, tur ücretine dahildir.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Yöresel Restaurant’da Boşnak Köftesi, tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel HomeStory v.b. SARAYBOSNA
Rota: Medjugorje – Mostar 26 KM , Mostar – Blagaj 11 KM , Blagaj- Saraybosna 140 KM

Otele Giriş Saati; Yol durumuna bağlı olarak tahmini: 19:00


4.Gün Saraybosna – Belgrad

Sabah kahvaltımızı tamamladıktan sonra Belgrad'a doğru yola çıkıyoruz. Yolculuğumuzun ardından, Avrupa'nın en eski kentlerinden biri olan Belgrad'a varıyoruz. Şehir turumuzda, Türk döneminin muhteşem oyma tavanlarıyla süslü Eski Saray, Bin Yıl Anıtı, Sava Nehri'nin Tuna'ya katıldığı noktada Fatih Sultan Mehmed'in yaralandığı ancak fethin Kanuni Sultan Süleyman'a nasip olduğu Osmanlı donanmasının ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Askeri Müze, Şehit Ali Paşa'nın türbesi ve Bayraklı Camii gibi yerleri ziyaret ediyoruz. 
Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz ve konaklama için Belgrad'daki otelimize yerleşiyoruz. Sabah kahvaltısı otelimizde sunulacak olup, tur ücretine dahildir.

Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama: Hotel Sumadija v.b. BELGRAD
Rota: Saraybosna - Belgrad 295 KM ,

Otele Giriş Saati; Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30


5.Gün Belgrad – Üsküp

Sabah kahvaltımızı tamamladıktan sonra Makedonya'nın başkenti Üsküp'e doğru hareket ediyoruz. Üsküp'e varışımızın ardından panoramik bir şehir turuna çıkıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı'nın doğum yeri olan Üsküp'te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı ve Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehri'nin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı'nı, Osmanlı Köprüsü'nü ve Davut Paşa Hamamı'nı dışarıdan gözlemliyoruz. 
Ardından Türk Çarşısı'na gidiyor ve buradaki tarihi eserleri keşfetmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde bulunan ve 1550 tarihli Kurşunlu Han, günümüzde Güzel Sanatlar Akademisi olarak kullanılmaktadır. Üsküp'te Osmanlı döneminde inşa edilen 17 han binasından günümüze 3 han binası kalmıştır. 15. yüzyılın ikinci yarısında inşa edilen Sulu Han ve Kapan Hanı'nı ziyaret ettikten sonra Üsküp'ün sembol eserlerinden biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilen Saat Kulesi'ni, 14. yüzyıldan kalma erken dönem camilerimizden Sultan Murat Camisi'ni ve yine aynı yüzyıldan kalma İsa Bey Camii'ni ziyaret ediyoruz.  
Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı'nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı ve çarıklar alabileceğimiz ürünler arasındadır. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz ve odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.Sabah Kahvaltısı; Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği:  Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Akşam Yemeği: Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Konaklama:  Hotel Gold  v.b. Üsküp
Rota: Belgrad - Üsküp 432 KM
Otele Giriş Saati: Gümrük geçiş süresine bağlı olarak tahmini: 19:30

6.Gün  Üsküp – Matka Kanyonu - Tetova(Kalkandelen) – Ohrid


Sabah kahvaltımızı tamamladıktan sonra eşsiz güzelliğiyle tanınan Matka Kanyonu'na doğru yol alıyoruz. Matka Kanyonu'nu ziyaretimizin ardından Ohrid'e doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Tetova (Kalkandelen) şehrinde mola veriyor ve Alaca Camii'ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra İpek Yolu üzerinde kurulmuş olan ve Kanuni Sultan Süleyman'ın vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16. yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi'ni panoramik olarak görüyoruz. Sonrasında Balkanların incisi olarak anılan Ohrid'e varış yapıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz turumuz sırasında Tarihi Çınar Meydanı, Aziz Bogorodica Kameusko ve Aya Sofya Kiliseleri'ni dışarıdan görme fırsatı buluyoruz. Ayrıca Ohrid'li Aziz Klemeus Heykeli ve Meydanı, müze olarak kullanılan Eski Türk Konakları ve Aziz Pant Alemon Kilisesi gibi önemli noktaları da ziyaret ediyoruz. Turumuzun ardından otele varış yapıyoruz ve Ohrid'deki otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde gerçekleşecek.

Sabah Kahvaltısı
: Otelimizde alınacak olup tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Ohrid şehir merkezinde serbest zamanda ekstra alınacaktır.- Tüm yöresel lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Rehber Tavsiyesi:Ohrid Alabalığı , Köfte ve Güveçte Kurufasulye.
Akşam Yemeği: Rehberin belirliyeceği yerde ekstra yöresel yemekler ve müzik eşliğinde Makedon Gecesi .Fiyata DAHİL !!!!
Konaklama: Hotel Belvedere v.b – Ohrid
Rota: Üsküp-Matka 19 KM , Matka–Tetova 61 KM , Tetova-Ohrid 132 KM
Otele Giriş Saati: 19:00

7.Gün Ohrid – Sveti Naum – Resne – Bitola(Manastır) – İstanbul   

Sabah kahvaltısını tamamladıktan sonra turumuzun ilk durağı olan St. Naum'a doğru muhteşem manzaralar eşliğinde yaklaşık bir saatlik bir yolculuk yapıyoruz. Burada, Ohrid Gölü'nün doğduğu kaynağı ziyaret ederek enfes manzarayı hayranlıkla seyrediyoruz. Sonrasında Resne'ye doğru yola çıkıyoruz. Resne'de bulunan ve Türk-Yunan savaşındaki katkılarıyla ünlenen İttihat ve Terakki'nin ünlü simalarından biri olan Resne'li Niyazi'nin Sarayı'nı görüyoruz ve ardından Bitola'ya varıyoruz. Bitola'da gerçekleştireceğimiz kent gezisi sırasında Türk Çarşısı, Bedesten, İshak Camii, Yeni Cami, Haydar Kadı Camii ve gezinin en duygusal anlarından biri olan Atatürk'ün mezun olduğu Askeri İdadi'yi ve Atatürk Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Üsküp Havalimanı'na doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Üsküp Havalimanı'na varışımızın ardından bilet, bagaj ve pasaport işlemlerimizi tamamlıyoruz. Türk Hava Yolları'nın TK1006 sefer sayılı uçağıyla saat 20:15'te İstanbul'a hareket ediyoruz. Tahmini varış saati ise saat 22:45

Sabah Kahvaltısı;
 Otelimizde alınacak olup , tur ücretine dahildir.
Öğle Yemeği: Rehberin belirleyeceği yerde serbest zamanda ekstra olarak alınacaktır.
Rota: Ohrid – Sv Naum ;23 KM , Sv Naum – Resne 63 KM , Resne –Manastır 34 KM , Manastır- Üsküp Havalimanı 194 KM

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
Yerel Ulaşım Hizmetleri
* Yerel profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
* 4* Otellerde 1 Gece İşkodra , 1 Gece Medjugorje  , 1 Gece Saraybosna , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp ve 1 Gece Ohrid ile toplam 6 Gece Kahvaltı Dahil Konaklama
* 1 Gece İşkodra , 1 Gece Medjugorje  , 1 Gece Belgrad , 1 Gece Üsküp, otellerinde alınan 4 akşam yemeği
* Yöresel Restuarant’da Makedon Gecesi
* Yöresel Resturant’da Boşnak Köftesi
* Prizren , Priştina , Üsküp , Tetova , Ohrid , Resne , Bitola , Belgrad , Saraybosna , Konjic , Mostar , Trebinje Kotor , Budva , İşkodra , Panoramik şehir turları
* Kosova Geçiş Ücreti
* Sveti Naum Turu
* Matka Kanyonu Turu
* Blagaj Tekkesi Turu 
* Bazı şehirlerde alınan mecburi yerel rehberlik hizmetleri
* Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
* Şehir Vergileri
* Gümrük Vergileri
* Programda belirtilen panoramik şehir turları
* Havalimanı vergileri ve servis bedelleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
* Müze ve ören yeri giriş ücretleri. 
* Otelde alınan ekstralar. 
* Tüm kişisel harcamalar 
* Ekstra turlar

* Öğle yemekleri
* Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar.
* İsteğe bağlı şoför ve rehber bahşişleri

* Yurtdışı çıkış harcı
* Yurtdışı seyahat sağlık sigortasıBILGILENDIRME ,
- Tur esnasında programda bulunan tüm ülkelerde alışveriş ve harcama yapılabilmesi için , Euro bulundurmamız yeterlidir.Yerel para birimi kullanılan bölgelerde Rehber para çevrilmesi konusunda yardımcı olacaktır.
- Gezi süresince rahat yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabı tercih edilmelidir. Gece için yanınıza hırka v.b bir kıyafet bulundurmanızda fayda vardır.
- Turlarımızda günlük olarak koltuk planlamasında rotasyon(koltuk değişimi) uygulaması yapılmakta olup , sabit koltuk ve ön koltuk garantisi verilmez.Koltuk değişimleri araç rehberi tarafından organize edilir.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken eşya ( alkol - sigara vb.) getirebilmek için en az 3 gün konaklama zorunluluğu vardır.
- Yurtdışından Türkiye’ye giriş yaparken freeshop alışveriş limiti : Sigara: 3 karton , Alkollü İçecekler: 1 litre Alkollü içki (%22’den fazla alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya hariç) , Alkollü İçecekler: 2 litre Alkollü içki (%22’den az alkol içeren alkollü içkiler, şarap ve şampanya dahil) , Parfüm: 600 ml , Makyaj veya Cilt Bakım Ürünleri: 5 adet , Çikolata ve Şekerleme: 2 kg ,Kahve: 1 kg ,Çay: 1 kg 
- Tur programında Rehberler hava ve yol şartlarına bağlı olarak , programda belirtilen heryeri göstermek şartı ile program akışında değişilik yapabilirler.
- Tura kayıt yaptıran misafirlerimizin 30 gün kalaya kadar ücretsiz iptal hakkı vardır.Tur tarihine 30 günden az kalması durumunda %30 ceza , 20 gün ve daha az kalması durumunda %100 ceza uygulanır.Katılımcı iptal talebi ile birlikte sunulan Türkiye’den ki merciler den alınan hastane raporu,iş yeri izin belgeleri v.b evraklar , Türkiye dışındaki konaklayacakları otel ve alacakları hizmetlerin iptalinde maalesef kabul görmemektedir.
-Tur Programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kakışına 20 gün kaladır. Katılım yetersizliği nedeniyle İptal edilen tur VVals Tur tarafından bildirilecektir.
-Tur programında isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli bulunduğu durumlarda otel(ler) gezi hareketinden 2 Gün önce Vals Tur tarafından bildirilecektir.
-Fuar, kongre, konser,  etkinlik, spor turnuvası vb. gibi dönemlerde oteller belirtilen km’ lerden fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Vals Tur tarafından bilgi verilecektir
- 3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar. Açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için Tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
-Tur programında dahil olan hizmetlerden Otelde alınan Kahvaltıla
r, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
-Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin  genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine,  girilmesine izin verilmeyen veya her hangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, veya hava şartları nedeniyle turun yapılması imkansız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Vals Tur sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda  imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
-Seyahat esnasında karayolu ile geçiş yapılan gümrük kapılarında bekleme süresi standartları aşabilir, bu bekleme sürelerinden kaynaklı yaşanan olumsuzluklardan Vals Tur sorumlu tutulamaz.
-Ekstra turlar , servis aldığımız yerel Vals Tur tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamaktadır veya ekstra gezi fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerde ki  müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.
- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar.
- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken Check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemler olup, misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında ilgili havayolu kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
- Tura katılım için Vals Tur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden Vals Tur sorumlu değildir. Uçağı kaçıran kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek bölgedeki transferlerine dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
-Vals Tur , hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Vals Tur , bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu saat değişme riskini kabul ederek geziyi satın almıştır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
-Turlarımızda Kullanılan Araç Tipleri Kişi Sayılarına göre aşağıdaki şekilde sınıflandırılır. Her turumuzda bulunan kişi sayısına göre aşağıda bulunan araç tipleri tayin edilir.
Otobüsler: (25 - 46 Kişi Sayılarında Kullanılır)  *Mercedes Travego/Tourismo   *NEOPLAN Cityliner/Tourliner -*Temsa Safir/Maraton *Man Fortuna
Midibusler: (17 - 24 Kişi Sayılarında Kullanılır) *Isuzu Turkuaz , *Otokar Mega  
Minibusler: ( 16’ya kadar Kişi Sayılarında Kullanılır) *Vw Volt , *Mercedes Sprinter
-Tüm misafirler, yukarıda belirtilen maddeleri kabul ederek turun satışını gerçekleştirmiş sayılır
Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

06.07.2024 / 12.07.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.07.2024 - 12.07.2024
Yarım Pansiyon
849 EUR849 EUR1.049 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 829 EUR
20 Oda  10+ Kişi

27.07.2024 / 02.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
27.07.2024 - 02.08.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 799 EUR
20 Oda  10+ Kişi

03.08.2024 / 09.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
03.08.2024 - 09.08.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 779 EUR
20 Oda  10+ Kişi

18.08.2024 / 24.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
18.08.2024 - 24.08.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 779 EUR
20 Oda  10+ Kişi

24.08.2024 / 30.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
24.08.2024 - 30.08.2024
Yarım Pansiyon
799 EUR799 EUR999 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 779 EUR
20 Oda  10+ Kişi

07.09.2024 / 13.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
07.09.2024 - 13.09.2024
Yarım Pansiyon
749 EUR749 EUR949 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 729 EUR
10 Oda  10 Kişi

06.10.2024 / 12.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
06.10.2024 - 12.10.2024
Yarım Pansiyon
649 EUR649 EUR849 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 629 EUR
20 Oda  10+ Kişi

13.10.2024 / 19.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
13.10.2024 - 19.10.2024
Yarım Pansiyon
649 EUR649 EUR849 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 629 EUR
20 Oda  10+ Kişi

20.10.2024 / 26.10.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
20.10.2024 - 26.10.2024
Yarım Pansiyon
649 EUR649 EUR849 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 629 EUR
20 Oda  10+ Kişi

09.11.2024 / 15.11.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
09.11.2024 - 15.11.2024
Yarım Pansiyon
699 EUR699 EUR899 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 679 EUR
20 Oda  10+ Kişi

10.11.2024 / 16.11.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
10.11.2024 - 16.11.2024
Yarım Pansiyon
699 EUR699 EUR899 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 679 EUR
20 Oda  10+ Kişi

11.11.2024 / 17.11.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
11.11.2024 - 17.11.2024
Yarım Pansiyon
699 EUR699 EUR899 EUR0 - 1 yaş 199 EUR
2 - 10 yaş 679 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Vizesiz Büyük Balkan 6 Ülke Turu THY ile
6 Gece 7 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM