s

Yılbaşı Özel Alplerin Gölgesinde 6 Ülke 7 Gece BGY-BGY

30 Aralık - 07 Ocak 2025 
Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İtalya 2024 YILBAŞI TURLARIMIZ

1. GÜN İSTANBUL – BARİ – CATANİA 30 Aralık 2023

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde buluşma saati olan 02:50'de siz değerli misafirlerimizle buluşacağız. Bagaj ve bilet işlemlerimizi tamamladıktan sonra Pegasus Hava Yolları'nın PC 6986 sayılı özel seferi ile saat 05:50'de Bari'ye uçuş yapacağız. Yerel saatle 06:00'da Bari'ye varışımızın ardından Messina'ya doğru hareket edeceğiz. Messina'ya varışımızın ardından, şehri keşfetmeye başlayacağız. İlk olarak Carmine Kilisesi'ni, Messina Katedrali'ni, Orione Çeşmesi'ni, Santissima Annunziata dei Catalani kilisesini ve Messina astronomik saatini ziyaret edeceğiz. Ardından Catania'ya doğru yola çıkacağız. Catania'ya varışımızın ardından otele transfer olacak ve konaklama için otelimize geçeceğiz. Dinlenmek ve şehri keşfetmek için hazır olun!

2. GÜN CATANİA 31 Aralık 2023

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlayacağız. Kahvaltının ardından Catania şehir turu için otelimizden hareket edeceğiz. Turumuzda Duomo Katedrali, Fontana dell’Elefante, Cumhuriyet Meydanı (Piazza Repubblica) ve Etna Caddesi gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Bu tur sonrasında serbest zamanımız olacak. Serbest zamanın ardından, arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Etna & Taormina & Savoca Turu'na (90 Euro) katılma seçeneği bulunmaktadır. Bu turda Avrupa'nın tek faal yanardağı olan Etna Yanardağı'nı göreceğiz ve Sicilya'nın en güzel kıyı kentlerinden biri olan Taormina'ya geçeceğiz. Taormina'da Roma-Yunan tarzı tiyatro ve alışveriş için serbest zaman fırsatı bulacaksınız. Serbest zamanın sonrasında ise Savoca'ya hareket edeceğiz. The Godfather (Baba) filminin çekildiği bu şehirde, Al Pacino'nun kahve içtiği kafede vakit geçirebilir ve filmin çekildiği sokaklarda dolaşabilirsiniz. Turumuzun sonrasında otele transfer olacak ve konaklama için otelimize geri döneceğiz.

3. GÜN CATANİA – PALERMO 01 Ocak 2024

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlayacağız. Kahvaltının ardından Palermo’ya doğru yola çıkacağız. Eğer isterseniz, güzergâh üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Cefalu Turu'na (35 Euro) katılma seçeneği bulunmaktadır. Turumuzda Tiran Denizi kıyısında yer alan şirin balıkçı kasabası Cefalu’da 12. yüzyıl tarihine sahip katedrali, balıkçılar kapısı ve şehrin özgün sokaklarını keşfedeceğiz. Ardından Palermo’ya doğru yolculuğumuza devam edeceğiz. Palermo’ya varışımızın ardından panoramik şehir turuna başlayacağız. Turumuzda Cappella Palatina, San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Normanni Sarayı, Quattro Canti Meydanı, Via Roma ve Via Liberta caddeleri gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turun sonrasında otele transfer olacak ve konaklama için otelimize geri döneceğiz.


4. GÜN PALERMO – CALABRİA 02 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardundan Calabria Bölgesine hareket. Kısa feribot yolculuğumuz sonrasında Messina boğazını geçerek Villa San Giovanni şehrine varıyoruz. Calabria bölgesinin en meşhur tatil beldelerinden biri olan Tropea’ya varışımızın ardından serbest zaman. Ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Calabria bölgesinde bulunan otelimizde transfer. Konaklama otelimizde.


5. GÜN CALABRİA – NAPOLİ 03 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardından Napoli’ye doğru hareket edeceğiz. Varışımızın ardından panoramik bir şehir turuna çıkacağız. Turumuzda, 16. yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, dünyanın en önemli gösterilerine sahne olan San Carlo Tiyatrosu, kafe ve mağazalarıyla ünlü Umberto 1 Galerisi, Roma’daki Pantheon’dan esinlenerek yapılan San Francesco Di Paolo Kilisesi, Plebiscito Meydanı, Angev’in Kalesi ve Napoli Limanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz, rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Pompei Antik Kenti Turu'na (45 Euro) katılma imkanına sahip olacaklar. Pompei şehri, M.S 79 yılında Vezüv Yanardağı’nın patlaması sonucunda 18. yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrası ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görmek için harika bir fırsat olacak. Turun ardından otelimize transfer olacak ve konaklama için otelimize döneceğiz.


6. GÜN NAPOLİ 04 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardından, arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin düzenlediği Sorrento & Amalfi Kıyıları Turu'na katılma fırsatı bulunmaktadır. Bu turda, İtalya'nın en güzel kıyı şeridi olan Amalfi Sahilleri'ni keşfedeceğiz. Yüksek sarp kayalıklardan nefes kesen manzaraları, renkli ve sevimli köyleri, kıvrımlı ve dik yolları, süslü bahçeleri ve turkuaz sularıyla bu bölgenin eşsiz güzelliklerini göreceğiz. Gezimize, İtalya'nın en romantik şehirlerinden biri olan Sorrento'da başlayacağız. Yemyeşil sokakları ve çiçeklerle dolu meydanlarıyla Sorrento'nun büyüsüne kapılacak ve ardından Positano üzerinden Ravello'ya geçeceğiz. Her yeri limon bahçeleriyle kaplı Ravello'da öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman geçireceğiz. Daha sonra, Amalfi'ye doğru yola çıkacağız. Amalfi'de, arzu eden misafirlerimiz Amalfi Katedrali'ni ziyaret edebileceklerken, diğer misafirlerimiz serbest zamanlarını Amalfi'nin güzel sokaklarında geçirebilirler. Turun ardından otelimize dönecek ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

7. GÜN NAPOLİ – BARİ 05 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardından Bari'ye doğru yola çıkıyoruz. Ancak öncesinde, arzu eden misafirlerimiz için güzergah üzerinde rehberimiz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Matera Turu'na katılma fırsatı bulunmaktadır. Matera, Unesco Dünya Mirası listesinde bulunan, kayaya kazılarak inşa edilmiş kilise ve evlerden oluşan, tarihi ve kültürel açıdan zengin bir şehirdir. Carlo Levi'nin sürgünden önce uğradığı bu şehri ziyaret ederek eşsiz atmosferini keşfedeceğiz. Matera turunun ardından Bari'ye varışımızı gerçekleştirecek ve panoramik şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda Bari'nin önemli noktalarını ziyaret edecek ve şehrin tarihi dokusunu yakından göreceğiz. Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu ve eski şehir turumuzun ana durakları arasında yer alacaktır. Turumuzun ardından serbest zamanımız olacak. Daha sonra otelimize doğru hareket edecek ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

8. GÜN BARİ – İSTANBUL 06 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayacak ve serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Alberobello & Polignano a Mare Turu'na katılma fırsatı bulunmaktadır. Bu turumuzda öncelikle Alberobello'da, Unesco Dünya Mirasları listesinde yer alan ve kilit taşlı mantar evlerin (Trullo Evleri) bulunduğu Alberobello Kasabası'nı ziyaret edeceğiz. Daha sonra Polignano a Mare'ye varış yapacak ve şehir turumuza başlayacağız. Eski şehir merkezi ve Polignano a Mare sahilleri görülecek yerler arasında olacak. Tur sonrasında, Polignano a Mare'nin eşsiz sahilinde serbest zamanımız olacak. Daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte Bari Havalimanı'na doğru hareket edeceğiz. Bagaj ve check-in işlemlerimizin tamamlanmasının ardından, Pegasus Hava Yolları'nın PC 6987 seferi ile saat 18:20'de İstanbul'a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 22:30'da İstanbul'a varış yaparak turumuzu tamamlayacağız.

OTELLER VE FİYAT TABLOSU

Otel Kategorisi

3* Oteller

Catania

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Palermo

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Calabria

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Napoli

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Bari

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

 


AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 345 EUR YERİNE 310 EUR

 • Etna & Taormina & Savoca Turu 90 EUR
 • Cefalu Turu 35 EUR
 • Pompeii Antik Kenti Turu 45 EUR
 • Sorrento & Amalfi Kıyıları Turu 85 EUR
 • Matera Turu 35 EUR
 • Alberobello & Polignano a Mare Turu 55 EUR

EKSTRA TUR AVANTAJLARI

 • 0 – 6,99 Yaş arası: Ücretsiz
 • 7 – 16,99 Yaş arası: %50 indirimli
 • Avantajlı Ekstra Tur Paketlerinde indirimsiz fiyat üzerinden çocuk indirimi uygulanır.
 • Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkanı


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Hava Yolları özel seferi ile İstanbul (SAW) – Bari (BRI) – İstanbul (SAW) parkurlarında uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Napoli, Catania, Palermo, Messina, Tropea ve Bari şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti (140 Euro)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Şehir vergileri (25 EUR) Tur esnasında lokal acenteye ödenecektir.
 • Vaporetto ücreti (15 EUR) Tur esnasında lokal acenteye ödenecektir.
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar  
 • Ekstra turlar  
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri  GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstur tarafından iptal edilmesi durumunda Valstur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. VALSTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- VALSTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. VALSTUR  bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan VALSTUR  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup,VALSTUR un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya firstclass’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- VALSTUR  tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve VALSTUR  tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan VALSTUR  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, VALSTUR ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
VALSTUR  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak VALSTUR `un hiçbir sorumluluğu yoktur. VALSTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında VALSTUR ’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da VALSTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan VALSTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan VALSTUR sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

12.08.2024 / 19.08.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
12.08.2024 - 19.08.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR999 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 739 EUR
10 Oda  10 Kişi

16.09.2024 / 23.09.2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
16.09.2024 - 23.09.2024
Oda Kahvaltı
749 EUR749 EUR999 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
2 - 11 yaş 839 EUR
10 Oda  10 Kişi
Yılbaşı Özel Alplerin Gölgesinde 6 Ülke 7 Gece BGY-BGY
7 Gece 8 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM