s

Yılbaşı Özel Güney İtalya & Sicilya Turları 7 Gece BRI-BRI

30 Aralık - 06 Ocak 2025 
Pegasus Hava Yolları Özel Seferi ile İtalya 2024 YILBAŞI TURLARIMIZ

1. GÜN İSTANBUL – BARİ – NAPOLİ 30 Aralık 2023

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'nde, Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimizle saat 02:50'de buluşuyoruz. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları'nın PC 6986 seferi ile saat 05:50'de Bari'ye uçacağız. Yerel saatle 06:00'da varış yapacağız. Varışımızı takiben panoramik şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda, Katedral ve Aziz Nicolas Bazilikası, Margarita Tiyatrosu, Petruzzelli Tiyatrosu ve Eski Şehir gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Napoli'ye transferimizi gerçekleştireceğiz. Arzu eden misafirlerimiz güzergah üzerinde rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Matera Turu'na (35 Euro) katılabilirler. Bu turumuzda UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan kayaya kazılarak inşa edilmiş kilise ve evlerden oluşan, Carlo Levi'nin sürgünden önce uğradığı Matera'yı ziyaret edeceğiz. Tur sonrası Napoli'ye yolculuğumuza devam edeceğiz. Napoli'ye varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda, Napoli'nin merkez meydanı olan Plebiscito Meydanı, 17. Yüzyılda yapılmış Kraliyet Sarayı, Castel Nuovo (Yeni Kale), Roma'da bulunan San Pietro Meydanı'ndan ve Pantheon'dan esinlenerek yapılan San Francesco di Paola Bazilikası, mağazaların bulunduğu I. Umberto Galerisi, 1737 yılında inşa edilen ve UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde bulunan San Carlo Tiyatrosu ve Napoli Limanı gibi önemli noktaları ziyaret edeceğiz. Panoramik şehir turumuzun ardından otelimize transfer olacak ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

2. GÜN NAPOLİ – ROMA 31 Aralık 2023

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Pompei Antik Kenti Turu'na (45 Euro) katılma şansı bulunmaktadır. Pompei şehri, M.S. 79 yılında Vezüv Yanardağı'nın patlaması sonucunda 18. yüzyıla kadar 7 metre toprağın altında kalmıştır. Bu tarihte yapılan kazılar sonrasında ortaya çıkan evleri, sarayları ve taşlaşmış insanları görme fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından Roma'ya doğru hareket ediyoruz. Varışımızın ardından panoramik Roma şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzda, Cem Sultan'ın hapsedildiği Castel Sant'Angelo, Mussolini'nin halka seslendiği Venedik Meydanı ve II. Vittorio Emanuele Anıtı, Gladyatör savaşlarına ev sahipliği yapan Kolezyum, Tatlı Hayat filmiyle ünlenen Aşıklar Çeşmesi, 135 basamaktan oluşan İspanyol Merdivenleri ve batık gemi çeşmesini bulunduran İspanyol Merdivenleri gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize transfer olacak ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

3. GÜN ROMA 01 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardından serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Outlet ve Göller Bölgesi (Castel Gandolfo & Nemi) & Vatikan Turu'na (60 Euro) katılma şansı bulunmaktadır. Bu turda, Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge olan Castel Gandolfo ve ünlü dağ çileği ile tanınan Nemi gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Ardından, İtalya'nın en ünlü outlet bölgesinde serbest zaman geçireceğiz. Daha sonra Hristiyanlık'ın merkezi olarak kabul edilen San Pietro Meydanı'na hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Bazilika ve Meydan ziyareti için serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Roma Gece Turu'na (30 Euro) veya Antik Roma tarzı yemekli olarak gerçekleştirilen Eğlenceli Roma Gece Turu'na (65 Euro) katılabilirler. Konaklama otelimizde gerçekleşecektir.

 

4. GÜN ROMA – FLORANSA 02 Ocak 2024

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz ve ardından Floransa'ya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin güzergah üzerinde ekstra olarak düzenlediği Orvieto Turu'na (30 Euro) katılma şansı bulunmaktadır. İtalya'nın sanat ve genel tarihinde önemli bir yer edinen ve olağanüstü doğal güzelliklere sahip olan Orvieto'da antik kent merkezinin ve Orvieto Duomo'sunun görülmesinin ardından Floransa'ya doğru hareket edeceğiz. Floransa'ya varışımızın ardından panoramik şehir turumuza başlayacağız. Turumuzda, Floransa'yı ikiye ayıran Arno Nehri, kuyumcularıyla ünlü Ponte Vecchio köprüsü, Medici Ailesi'nin Floransa'ya hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans'ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza della Signoria, İtalya'nın en yüksek üçüncü kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo'su ve kapısıyla ünlü Vaftizhane gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Montecatini'deki otelimize transfer olacağız ve konaklama için otelimize geçeceğiz.


5. GÜN FLORANSA 03 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardından serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Toscana Turu'na (95 Euro) katılma şansı bulunmaktadır. Turumuzun ilk durağı olan Pisa'da, İtalya'nın simgesi haline gelen eğik Pisa Kulesi ve hemen yanında bulunan Miracoli Meydanı'nı gördükten sonra San Gimignano'ya doğru yola çıkıyoruz. Orta Çağ atmosferini soluyacağınız San Gimignano'da, 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen 13 kuleyi ve Cisterno Meydanı'nı ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Siena'ya hareket ediyoruz. Mahalle kültürünün baskın olduğu Siena'da toplamda 17 mahalle bulunmaktadır. Mahallelerin katılımıyla gerçekleştirilen Palio at yarışlarının yapıldığı Campo Meydanı, yapımı yarım kalan Siena Duomo'su ve şehrin dar sokakları Siena şehir turumuzda göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer olacak ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

6. GÜN FLORANSA – VENEDİK 04 Ocak 2024

Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Venedik şehrine doğru yola çıkıyoruz, ancak arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Bologna Turu'na (30 Euro) katılma seçeneği bulunmaktadır. Bologna şehir turumuzda, Bologna'nın merkezi olarak kabul edilen Piazza Maggiore (Büyük Meydan), meydanın hemen arkasında bulunan Neptün Çeşmesi, eski Borsa Binası, Avrupa'nın ilk üniversite binası, Quadrilatero (eski pazar) ve Bologna'nın simgeleri haline gelen Garisenda ve Asinelli Kuleleri gibi yerleri ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Venedik şehrine hareket edeceğiz. Tronchetto Meydanı'na varışın ardından kısa bir vapur yolculuğu ile San Marco Meydanı'na ulaşacak ve panoramik şehir turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda ünlü San Marco Meydanı ve Kilisesi, mahkumların ceza evine girmeden önce son bir kez Venedik'e baktığı Son Nefes Köprüsü, Büyük Kanal ve üzerinde bulunan Rialto Köprüsü, Dükler Sarayı, Çan ve Saat Kulesi ve Giorgio Maggiore Kilisesi gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Şehir turumuzun ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Venedik'in sembolü olan Gondol Turu'na (25 Euro) katılabilirler. Turun bitimiyle birlikte otelimize transfer olacak ve konaklama için otelimize geçeceğiz.


7. GÜN VENEDİK 05 Ocak 2024

Sabah kahvaltısının ardından serbest zamanımızı değerlendiriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Ljubljana & Bled Gölü Turu'na (80 Euro) katılma seçeneği bulunmaktadır. Turumuzda ilk olarak Bohinj buzulunun etkisi ile oluşmuş olan Bled Gölü'nü ziyaret edeceğiz. Bu muhteşem doğal güzellikteki göl, 2 km uzunluğunda ve 1.3 km genişliğindedir. Göl etrafındaki tepeler, sudaki yansımaları, geleneksel tekneleri ve üzerindeki kilise bulunan adasıyla göl kenarındaki kuğuları fotoğraflamak için harika bir fırsat sunmaktadır. Göl çevresinde yürüyüş yapabilir veya bisiklet kiralayarak keyifli zaman geçirebiliriz. Tur sonrasında Ljubljana'ya hareket edeceğiz. Varışın ardından panoramik şehir turumuza başlayacağız. Şehir turumuzda Ljubljana Nehri, Parlamento binası, Ljubljana Üniversitesi, Eski Meydan ve St. Nicholas Katedrali gibi önemli yerleri ziyaret edeceğiz. Tur sonrasında otele geri dönüş yapacak ve konaklama için otelimize geçeceğiz.

8. GÜN VENEDİK – BERGAMO – İSTANBUL 06 Ocak 2024

Sabah kahvaltısı ve otelden çıkış işlemlerinin ardından (otelden çıkış saati sabah 10:00'dur), Bergamo'ya transfer olacağız. Ancak öncesinde, güzergah üzerinde arzu eden misafirlerimiz için rehberimizin ekstra olarak düzenlediği Verona Turu'na (35 Euro) katılma seçeneği bulunmaktadır. Turumuzda, tarihteki en büyük aşk hikayelerinden biri olan Romeo & Juliet'in evini, Verona Arena'sını, değişik mimarisiyle Scaligero Köprüsü'nü ve Verona Katedrali'ni ziyaret edeceğiz. Bu tarihi ve kültürel açıdan zengin şehri keşfetme fırsatını kaçırmayın! Turumuzun ardından akşam saatlerinde Bergamo Havalimanı'na transfer olacak ve seyahatimize devam edeceğiz.


9. GÜN BERGAMO – İSTANBUL 07 Ocak 2024

Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 6987 sayılı özel seferi ile saat 01:25’de İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 06:10’da İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.OTELLER VE FİYAT TABLOSU

Otel Kategorisi

3* Oteller

Napoli

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Roma

Merkeze 10 – 20 km. mesafedeki oteller

Floransa

Montecatini bölgesi

 AVANTAJLI MAXİ EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 440 EUR YERİNE 400 EUR

 • Matera Turu 35 EUR
 • Pompei Antik Kenti Turu 45 EUR
 • Outlet ve Göller Bölgesi(Castel Gandolfo-Nemi) & Vatikan Turu 60 EUR
 • Roma Gece Turu 30 EUR
 • Orvieto Turu 30 EUR
 • Toscana Turu 95 EUR
 • Bologna Turu 30 EUR
 • Ljubljana & Bled Gölü Turu 80 EUR
 • Verona Turu 35 EUR


AVANTAJLI ECO EKSTRA TUR PAKETİ: TOPLAM 130 EUR YERİNE 115 EUR
*
Matera Turu 35 EUR
*
Orvieto Turu 30 EUR
*
Bologna Turu 30 EUR

*Verona Turu 35 EUR


EKSTRA TUR AVANTAJLARI

 • 0 – 6,99 Yaş arası: Ücretsiz
 • 7 – 16,99 Yaş arası: %50 indirimli
 • Avantajlı Ekstra Tur Paketlerinde indirimsiz fiyat üzerinden çocuk indirimi uygulanır.
 • Tur esnasında kredi kartı ile ödeme imkanı


FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Freebird Hava Yolları özel seferi ile İstanbul (IST) – Bari (BRI) / Bergamo (BGY) – İstanbul (IST) parkurlarında uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 3* otellerde 7 gece kahvaltı dâhil konaklama
 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri
 • Tüm şehirler arası transferler
 • Panoramik Napoli, Roma, Floransa ve Venedik şehir turları
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize ücreti (140 Euro)
 • Seyahat Sağlık Sigortası (15 Euro)
 • Şehir vergileri (15 EUR) Tur esnasında lokal acenteye ödenecektir.
 • Vaporetto ücreti (15 EUR) Tur esnasında lokal acenteye ödenecektir.
 • Covid-19 Sağlık Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli
 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar  
 • Ekstra turlar  
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri  GENEL ŞARTLAR

1- Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.
2- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Valstur gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Valstur’ dan alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Valstur’ dan bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Valstur tarafından iptal edilmesi durumunda Valstur’ dan herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Valstur sorumlu tutulamaz.
3- Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Valstur iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

İptal ve değişiklik

4- Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Valstur’a yazılı olarak bildirmek koşulu ile cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. VALSTUR ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar
5- Ekstra turlar, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya ekstra gezi fiyatları ve içerikleri değişiklik gösterebilir. Ayrıca turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Ekstra turlar sırasında misafirlerimize farklı rehber eşlik edebilir.
6- Ekstra turlar için tahsis edilen araçlar, bu ekstra turu satın alan misafirlerin kullanımı içindir.
7- Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından VALSTUR sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.
8- Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ekstra turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.
9- Ekstra turlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir. Tur esnasında düzenlenen ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, yol üzerinde bulunan müsait bir dinlenme tesisinde beklemeyi kabul etmiş sayılırlar. Bu yolcular ekstra tur başlamadan yol üstü dinlenme tesisine bırakılıp, turun tamamlanması ardından bırakıldıkları noktadan alınırlar. Bekleme esnasında yapacakları kişisel harcamalar kendilerine aittir.

Uçuşlar Hakkında
10- VALSTUR hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, olası ihtilaflarda Türk mevzuatının ilgili hükümlerinin yanı sıra Lahey Protokolü ve Varşova Konvansiyonu uygulanacaktır.
11- Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar ya da uçuş saati değişiklikleri olabilir. VALSTUR  bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcu uçuş saatinin değişme/iptal riskini kabul ederek geziyi satın almıştır.
12- 0-2 yaş arası çocuklar sadece alan vergisi bedeli öderler.
13- Hava yolları kuralları gereğince; gidiş-dönüş olarak satın alınmış uçak biletlerinin gidiş uçuşu kullanılmadığı takdirde, dönüş uçuşu hava yolu tarafından iptal edilmektedir.
14- Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding işlemleri kişisel işlemlerdir ve bu işlemlerin misafir tarafından uçuş öncesinde havalimanlarında, ilgili hava yolu kontuarlarından ya da online olarak hava yolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.
15- Uçuşlarda oluşabilecek son dakika rötarları ve kapı değişiklikleri, havalimanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler bizzat misafirler tarafından takip edilmelidir.
16- Tura katılım için hava yolları kuralları doğrultusunda bildirilen saatlerde, belirtilen havalimanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binmeyen misafirlerin, uçuşu gerçekleştirememeleri durumundan VALSTUR  sorumlu değildir. Uçağı kaçıran misafirlerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletlerinin temini ve gidilecek bölgedeki transferleri vb. gibi konulara dair oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.
17- Türkiye çıkışlı uçakların genelinde valiz ağırlığı 20 kg’dır. Bu ağırlık uçak firması ve gidilecek ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Gidilecek ülkede iç hat uçuşları bulunuyorsa, bu iç hat uçuşlarda valiz ağırlığı 15 kg’a düşebilmektedir. Fazla bagaj ağırlık/fiyat kuralları hava yolları tarafından belirlenmekte olup,VALSTUR un sorumluluğunda değildir.
18- Uçak biletlerini milleri ile upgrade etmek (business veya firstclass’a yükseltmek) isteyen misafirlerimiz için; biletleri kesildikten sonra hava yolunun (üyeliğinizin bulunduğu hava yolunu kontrol ediniz) müsaitliğine bağlı olarak upgrade işlemleri gerçekleştirebilir. Her uçuş için mil garantisi verilmez. Programın biletlerinin upgrade edilebilir sınıftan olup olmadığını kontrol ediniz.
19- Bazı havayollarında yeme-içme ve online check-in hizmetleri ekstra ücrete tabi olabilir.

Diğer Hususlar
20- Valstur misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Valstur’un iptal koşulları geçerli olacaktır.
21- Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Valstur tarafından bildirilecektir.
22- Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Valstur tarafından bilgi verilecektir.
23- Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.
24- Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.
25- Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.
26- VALSTUR  tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve VALSTUR  tarafından garanti edilemez.
27- Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
28- Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.
29- Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.
30- Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.
31- Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).
32- 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coachbed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.
33- Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.
34- 2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.
35- Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.
36- Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.
37- Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.
38- Valstur zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
39- Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan VALSTUR  sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.
40- Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.
41- Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, VALSTUR ’un herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport
42- T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır.
VALSTUR  misafirlerimiz ile konsolosluk arasında aracı konumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme veya ret verme hakkına sahiptir, Yolcunun vize alamaması ile ilgili olarak VALSTUR `un hiçbir sorumluluğu yoktur. VALSTUR sadece aracı kurum görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında VALSTUR ’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek tura kayıt yaptırmışlardır.
43- Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden temin edebileceğiniz evrak listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir.
44- Gidilecek tur bakımından mevcut vizesi olan ya da VALSTUR aracılığı ile herhangi bir vize başvurusu yapmayacak olan misafirlerimizin pasaportlarının da seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.
45- Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.
46- Vize alınmış olması/yeşil pasaport gibi vize gerektirmeyen özel nitelikli pasaporta sahip olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan VALSTUR sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
47- Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan VALSTUR sorumlu olmayacaktır.
48- Vize başvuruları, tur hareketinden 3 ay öncesinden itibaren yapılabilmektedir. Vize sürecinizin daha sağlıklı ilerleyebilmesi ve konsolosluklarda oluşabilecek dönemsel yoğunluklardan ve/veya uygulama farklılıklarından etkilenmemek adına, tur kalkış tarihine 3 aylık süre kalmasından itibaren, vize başvurunuzu bir an önce tamamlanması tavsiye olunur.
49- T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den hava yolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilirler. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
50- Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.
51- İptal edilmiş pasaportlardaki geçerli Schengen vizeleri ile seyahat edilememektedir.
52- 18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

Aramayı Değiştir
Arama kutusundan Kategori seçip arama yapınız.

Fiyat Tablosu

30 Aralık 2024

PeriyodKişi Başıİlave YatakTek Kişi1. ÇocukKalan Kontenjan
30.12.2024 - 06.01.2025
Oda Kahvaltı
399 EURFiyat Sorunuz589 EUR0 - 1 yaş 150 EUR
20 Oda  10+ Kişi
Yılbaşı Özel Güney İtalya & Sicilya Turları 7 Gece BRI-BRI
7 Gece 9 Gün

BEĞENEBİLECEĞİNİZ DİĞER TURLAR

SON GEZDİKLERİM